نگرانی آنجلینا جولی بخاطر داشتن یک دختر سیاه پوست
آنجلینا جولی بازیگر 45 ساله که یک دختر سیاه پوست دارد بخاطر شرایط پیش آمده در آمریکا ابراز نگرانی کرد

اظهارنظر آنجلینا جولی درمورد سیستم آمریکا

بازیگر مشهور آمریکایی در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا گفت سیستمی که از من محافظت کند، اما از دخترم محافظت نکند، غیرقابل تحمل است.

آنجلینا جولی در پی کشته شدن جورج فلوید علیه تبعیض نژادی در آمریکا به سخن درآمد. بازیگر برنده اسکار در مصاحبه‌ای با این رسانه، از این صحبت کرد که چگونه تبعیض نژادی در آمریکا می‌تواند تاثیری عمیق بر خانواده وی داشته باشد، زیرا دختر ۱۵ ساله او «زهرا» که جولی وی را وقتی ۶ ماه داشت از اتیوپی به سرپرستی گرفت نیز سیاهپوست است.

این بازیگر ۴۵ ساله گفت: سیستمی که از من محافظت می‌کند، اما ممکن است از دخترم یا هر زن، مرد یا کودک دیگری در کشور ما بر اساس رنگ پوستشان محافظت نکند، غیرقابل تحمل است.

وی در ادامه گفت: ما باید از اظهار همدردی و خوش‌نیتی فراتر برویم و به قوانین و سیاست‌هایی برسیم که ساختار نژادستیزی و تبعیض و مصونیت از مجازات را تغییر دهد. پایان دادن به بدرفتاری‌های پلیس شروع کار است. این امر بسیار فراتر از این است و همه جنبه‌های زندگی اجتماعی از نظام آموزش تا سیاست ما را در بر می‌گیرد.

جولی در سخنانش به کشته شدن جورج فلوید توسط پلیس و وحشیگری پلیس و بی‌عدالتی‌های نژادی و اعتراض‌های خیابان‌های آمریکا در روز‌های اخیر اشاره کرد و گفت معتقد است مردم دارند برمی‌خیزند. وی افزود: مردم از اقدامات نیمه‌تمام خسته شده‌اند و در مقابل پاسخ‌های ناکافی قدرتمندان، با همبستگی پاسخ می‌دهند.

این بازیگر در ادامه سخنانش گفت: انگار دنیا دارد بیدار می‌شود و مردم دارند حسابرسی عمیقی در جوامع خود انجام می‌دهند. وقت آن است که قوانین و نهادهایمان تغییر کنند و به کسانی که بیشترین آسیب را دیده‌اند و صدایشان حذف شده، پاسخ دهیم.

این بازیگر که ۶ فرزند را به سرپرستی قبول کرده است، بر ضرورت آموزش دادن به کودکان هم تاکید کرد و گفت آن‌ها باید یاد بگیرند به کسانی که مورد ستم واقع می‌شوند و هرگز فرض نمی‌کنند حتی شناخته شوند، گوش کنند.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: tabnakbato.ir