حمله قلبی
اگر فرد دچار حمله قلبی هوشیار باشد، هیچ مانعی برای خوردن آب سرد ندارد.
دکتر محمد هادی کدیور در زمینه اقدمات درمانی افراد دچار حملات قلبی تا زمان ارجاع آنان به مراکز درمانی، اظهارداشت: اگر فردی که دچار حمله قلبی شده است، حمله قلبی او همراه با درد شدید باشد، بلافاصله باید از قرص زیرزبانی استفاده کند تا این امر موجب کاستن میزان درد در او شود.

این متخصص قلب و عروق با بیان اینکه فردی که دچار حمله قلبی شده، باید بی‌حرکت باشد، افزود: اطرافیان باید بیمار را در معرض هوای باز قرار دهند و بلافاصله با اورژانس تماس بگیرند.
وی تصریح کرد: در صورتی که فرد هوشیاری خود را از دست داده باشد، اطرافیان وی باید نبض بیمار را گرفته و ماساژ قلبی بدهند، در هر دقیقه صد بار به سینه فرد فشار آورده و همراه با این حرکات تنفس دهان به دهان را فراموش نکنند.

کدیور در ادامه، تاکید کرد: باید با گذاشتن جسمی زیر سر فرد دچار حمله قلبی سر او به سمت بالا نگه داشته شود. در صورتی که فرد دارای دندان مصنوعی باشد باید آن را از دهان فرد خارج کرد.

وی با بیان اینکه اگر فرد دچار حمله قلبی هوشیار باشد، هیچ مانعی برای خوردن آب سرد ندارد، اظهار داشت: در صورتی که این دسته از افراد هوشیاری خود را از دست داده باشند باید از خوردن هر چیز دیگر حتی آب به دلیل ورود آن به ریه بپرهیزند.

وی با اشاره به اینکه افراد مبتلا به بیماری های قلبی تا آخر عمر درگیر این بیماری هستند، افزود: افرادی که سابقه خانوادگی بیماری‌های قلبی را دارند بیشتر مستعد ابتلا به این حملات هستند. بنابراین افراد با رعایت اصول و سبک زندگی صحیح می توانند از ابتلا به بیماری‌های قلبی پیشگیری کنند.


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : isna.ir


مطالب پیشنهادی:
چگونه وقتی تنها هستیم از یک حمله قلبی جان سالم بدر ببریم؟
با علائم حمله قلبی آشنا شوید
قرصی که خطر حمله قلبی را افزایش می دهد!
پیشگیری از حمله مجدد قلبی
علایم هشدار دهنده حمله قلبی کدامند ؟