بهترین درمان آلرژی را بشناسید
پرهیز از آلرژن ها اولین اقدام درمانی این بیماری محسوب می شود.
یک فوق تخصص آسم و آلرژی با اشاره به اینکه تاثیر داروهای ضد حساسیت جهت درمان آلرژی متفاوت است، گفت: درمان دارویی، باعث کنترل بیماری در فرد می‌شود، اما درمان قطعی محسوب نمی‌شود؛ بلکه واکسن درمانی، بهترین درمان آلرژی است.

دکتر مریم محلوجی راد گرده افشانی درختان را مهمترین عامل حساسیت های آلرژیک در فصل بهار دانست و افزود: درختانی مانند سرو، چنار و اقاقیا با گرده افشانی باعث تشدید علایم آلرژی در افراد مستعد بیماری می شوند. وی در خصوص مهمترین علائم آلرژیک گفت: این علایم شامل عطسه، آبریزش بینی، خارش گلو، گوش و چشم و در مواردی ریزش اشک و گرفتگی یا احتقان بینی است و کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهند.

این فوق تخصص آسم و آلرژی با تاکید بر اینکه پرهیز از آلرژن ها اولین اقدام درمانی این بیماری محسوب می شود، افزود: درمان دارویی دومین مرحله از درمان این آلرژی است، اما درمان قطعی محسوب نمی شود. وی واکسن درمانی را بهترین درمان آلرژی دانست و گفت: تاثیر داروهای ضد حساسیت متفاوت است و مصرف صحیح داروهای ضد حساسیت آلرژیک در زندگی افراد تاثیر مستقیم دارد. مصرف نابجای آن می تواند باعث خواب آلودگی در زندگی روزانه فرد شود.

محلوجی راد با تاکید بر اینکه نسل جدید آنتی هیستامین های موضعی کارایی بسیار خوبی دارند، گفت: این داروها هیچگونه عارضه سیستمیک بر روی فرد ندارند در حالی که داروهای کورتیکواستروئیدی به دلیل عوارض بسیار زیاد به هیچ وجه توصیه نمی شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ژنتیک و محیط را مهمترین عوامل ایجاد حساسیت در افراد عنوان کرد و افزود: تاثیرات محیطی و ژنتیکی هر کدام 50درصد در ایجاد حساسیت های آلرژیک دخیل هستند، به طوری که عامل محیط در فردی که از لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به حساسیت های آلرژیک است در ایجاد این بیماری تاثیر بسیاری دارد.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : ایسنا

مطالب پیشنهادی:
آلرژی یا حساسیت چیست؟
10 قانون برای مقابله با آلرژی
تغذیه مناسب مهارکننده آلرژی فصلی
هشت عارضه عجیب داروهای ضد آلرژی !!
آلرژی در دوران بارداری خطرناک است؟