چند قدم پیاده‌روی روزانه لازم داریم
اگر کمتر از پنج هزار قدم در روز یعنی کمتر از سه کیلومتر در روز پیاده‌روی می‌کنید، زندگی بی تحرکی دارید و در این‌صورت خطر بیماری‌ها شما را تهدید خواهد کرد.

میزان ایده آل تحرک در روز

دکتر فرزین حلبچی متخصص پزشکی ورزشی در سمینار علمی سبک زندگی سالم که در دانشکده علوم پزشکی ساوه برگزار شد، گفت: براساس مطالعات انجام شده کاهش فعالیت فیزیکی در مقایسه با مصرف دخانیات، چاقی، دیابت، مرگ و میر بیشتری را بدنبال داشته است، ولی کم تحرکی بیشتر از دیگر موارد در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها مورد غفلت واقع شده است.چهارمین علت مرگ در دنیا عدم فعالیت جسمانی بوده و کاهش فعالیت فیزیکی یک پدیده شوم جهانی است که، به کشور ما هم سرایت کرده است.

در مطالعات انجام شده بیش از 80 درصد نوجوانان فعالیت فیزیکی کمی دارند که، می‌تواند منجر به ابتلا به انواع بیماری‌های غیر واگیر شود.افراد با انجام 150 ساعت فعالیت فیزیکی در هفته می‌توانند به فوائد سلامتی دست یابند، و لازم نیست ورزش خیلی شدید داشته باشند.اگر کمتر از پنج هزار قدم در روز یعنی کمتر از سه کیلومتر در روز پیاده‌روی می‌کنید، زندگی بی تحرکی دارید و در این‌صورت خطر بیماری‌ها شما را تهدید خواهد کرد. میزان ایده‌آل تحرک حدود ده هزار قدم پیاده روی در طول روز است.

ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، شنا کردن، کوه‌نوردی و نرمش‌های مخصوص ناحیه شکم با فشار روی این ناحیه و سوزاندن چربی از تجمع آن می‌کاهند و متناسب با شرایط فرد می‌توان یکی از این ورزش‌ها را انتخاب کرد.پیاده‌روی کردن عادی به میزان ده هزار قدم در روز می‌تواند حجم توده چربی انباشته شده در شکم را کم کند. انجام حرکات دراز و نشست هم تاثیر بسزایی در کوچک کردن شکم دارد، ولی متاسفانه این حرکت به درستی انجام نمی‌شود.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir