تتت

آیا می دانید فضای خانه و محیط منزل باعث چاق شدن شما می شود؟مانند رنگ و ...

12. تلویزیون را پنهان کنید:
دکتر ویلیام دیئت از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری می گوید یکی از بهترین روش های جلوگیری از خوردن بیش از حد و کم کردن ورزش، خاموش کردن تلویزیون است. بررسی ها نشان داده اند که هر چه افراد بیشتر تلویزیون نگاه کنند، کمتر حرکت می کنند و وزنشان بیشتر است.جایی که بچه های شما تلویزیون تماشا می کنند هم در وزن آنها تأثیر دارد. تحقیق هم نشان می دهد که بچه های دارای تلویزیون در اتاق خوابشان احتمالاً اضافه وزن دارند.
کارن لویس، مدیر برنامه واشنگتن، شبکه TV-Turnoff مستقر در منطقه کلمبیا دستور می دهد که تعداد تلویزیون ها را در خانه خود کاهش دهید، و هنگام غذا تلویزیون تماشا نکنید. وی می گوید «اگر تلویزیون مرکز توجه خانه شما است، آن را به محل با توجه کمتر حرکت دهید». یا آن را در مرکز تفریحی پنهان کنید که دارای دری است که می توانید آن را ببندید، یا آن را با یک تکه پارچه یا لحاف زیبا بپوشانید، یا یک تابلوی نقاشی روی سه پایه یا صفحه تاشو در جلو آن بگذارید. و قبل از اینکه آن را روشن کنید، راهنمای برنامه را چک کنید تا ببینید که آیا برنامه ای وجود دارد که بخواهید واقعاً بینید.  

13. مبلمان را مجدداً مرتب کنید:
جابجایی کاناپه ها و صندلی ها فعالیت های خاصی را تحریک می کند. لویس افزود: «سعی کنید مبلمان را دسته بندی کنید که به گفتگو به جای دیدن تلویزیون ترغیب می کند».
در حالیکه نشستن و صحبت کردن فقط اندکی کالری بیشتر نسبت به نشستن و تماشای تلویزیون می سوزاند، همه آگهی های تجاری غذا، شما را به دوری از از رژیم غذایی تان وسوسه نخواهند کرد. (و نیم ساعت چیدن مجدد مبلمان بیش از 200 کالری خواهد سوزاند.) همچنین، صندلی ها را از تلفن ها دور کنید تا افراد به ایستادن و دراز کشیدن –یا قدم زدن- در طول گفتگوی تلفنی ترغیب شوند.

14. خودتان زمانبندی کنید:
لویس می گوید وقتی تلویزیون تماشا می کنید، با تنظیم ساعت وقت نگهداری که نیم یا یک ساعت مانده به وقت زنگ خواهد زد از غرق در تماشای تلویزیون جلوگیری کنید. وقت نگهدار هم می تواند به شما کمک کند که از هیجان زیاد با سایر فعالیت های بدون تحرک از قبیل ایمیل، موج سواری در اینترنت و بازی های کامپیوتری جلوگیری کنید.   

محل تمرین بدنی
15. فضا ایجاد کنید: یک اتاق خانه یا بخشی از اتاق را به تحرک اختصاص دهید. این اتاق می تواند یک اتاق ورزش رسمی با تجهیزاتی ازقبیل نوارگردان و وزنه باشد، یا می تواند یک گوشه ساده با زیرانداز یوگا باشد. محققان نشان می دهند احتمال پایبندی افرادی که دارای محل ورزش خانگی و تجهیزات هستند به برنامه سلامتی شان بیشتر است. 

16. رنگ فعال بزنید:
محیط ورزش را با رنگ های سیر از قبیل سبز، قرمز، آبی یا زرد طلایی روشن کنید که دلپذیر و انرژی زا هستند.. فرمان می گوید: «رنگ بسیار اشباع شده و غلیظ، سیستم توان شما را فوراً پاک می کند. اگر از محل تمرین بدنی برای یوگا یا تاچی استفاده می کنید، در عوض از آهنگ های زمینی استفاده کنید، که به شما کمک می کند متمرکز و متوجه باقی بمانید. برای درست کردن یک اتاق برای هر دو نوع تمرین بدنی، یک دیوار را به رنگ تیره و دیوارهای دیگر را رنگ روشن بزنید، و وقتی فعالیت های پر انرژی را انجام می دهید، روبروی دیوار تیره رنگ قرار بگیرید.
 
17. آهنگ بگذارید:
بررسی ها نشان می دهد که گوش کردن به موسیقی مورد علاقه در حال تمرین بدنی می تواند حوصله شما را افزایش دهد و ورزش را آسانتر کند، بنابراین شما می توانید به مدت طولانی تر تمرین بدنی انجام دهید. نویسنده این بررسی، دکتر روبرت تی هردجن می گوید «موسیقی حواس شما را از فکر کردن درباره اینکه چقدر سخت کار می کنید پرت می کند». در این بررسی، 12 نفر در حال گوش کردن به موسیقی نسبت به زمانی که در سکوت پدال می زدند 11 درصد بیشتر روی دوچرخه ورزش حرکت می کردند.

18. شمع ها را بسوزانید:
نعناع یا یاسمن را امتحان کنید، که بوی آنها به افزایش انرژی و چابکی مرتبط شده است. یک بررسی دریافت که وقتی 40 ورزشکار در معرض بوی نعناع قرار گرفتند، سریعتر می دویدند و بیشتر از زمانی که در معرض بوی دیگر یا هیچ بویی قرار می گرفتند شنای روی زمین انجام می دادند.
اگر ورش ذهنی یا بدنی از قبیل یوگا انجام می دهید، نارگیل را امتحان کنید. وقتی محققان دانشکده پزشکی و جراحی کلمبیا 26 نفر را آزمایش کردند، کسانی که عطر نارگیل را استنشاق کردند نشان دادند که ضربان قلب آنها نسبت به کسانی که هوای ساده استنشاق کردند در پاسخ به تنش کمتر افزایش می یابد.
 
19. جلوی آینه ها ورزش نکنید:
یک بررسی جدید از 58 زن دریافت که زنان بدون تحرکی که به مدت 20 دقیقه در جلوی آینه ورزش کردند نسبت به زنانی که بدون آینه تمرین بدنی انجام دادند احساس انرژی و آرامش کمتری را داشتند. کاتلین مارتین گینیس، دکتر دانشگاه ام سی مستر هامیلتون اونتاریو می گوید حتی زنانی که احساس خوبی نسبت به هیکل خودداشتند این حس منفی رو در خودشون ابراز کردند.
 
همه جای خانه
20. مروری بر گذشته داشته باشید:
دکتر آن ویلسون، استادیار روانشناسی در دانشگاه ویلفرید لوریر واتر لو اوهیو می گوید، اشیائی از قبیل جوایز یا عکس های فارغ التحصیلی که موفقیت های گذشته را به یاد شما می آورند در محل های بسیار مهم در همه جای خانه برای مثال روی یخچال، روی میز کار یا کنار سینک حمام قرار دهید. تحقیق ویلسون کشف می کند که این یادآوری کننده های افتخارت گذشته می تواند اعتماد به نفس را افزیش دهد و به شما کمک کند به اهداف آتی برسید. استتنر می گوید چیزهای دیگری از قبیل عکس های هنگام وزن ایده آل روی در کمد که از اهداف رژیم غذایی شما حمایت می کنند هم می تواند شما را تشویق کند تا به تلاش های خود پایبند باشید.     

21. از پله ها استفاده کنید:
دستگاه بالابر گران قیمت را فراموش کنید. مارک دسوئر، سخنگوی "زندگی فعال با طراحی"، یک برنامه مستقر در دانشگاه شمال کالیفرنیا که به فعالیت هماهنگ کننده به طور روزانه تشویق می کند، می گوید: «اگر پله دارید، یکی از بهترین دستگاه های ورزش موجود را دارید». «حداقل پنج بار در روز بهانه ای برای بالا و پایین رفتن از پله ها پیدا کنید- شاید با جابجایی تلویزیون یا کامپیوتر به طبقه بالا».

22. از خانه خارج شوید:
دسوئر می گوید: «یک جاروی دسته بلند در ایوان جلو یا ایوان عقب قرار دهید، و هر روز با آن جارو کنید». «یک باغچه درست کنید و هر روز در آن کار کنید». دستگاه های کنترل از راه دور و سایر ابزار کاهش دهنده کار را بیرون بیاندازید، و در عوض از قدرت بازو استفاده کنید. برگ جمع کن را با شن کش و چمن زن خودکار را با چمن زن دستی عوض کنید- با این کار تا 125 کالری دیگر هم در 30 ثانیه خواهید سوزاند. و وقتی به خانه سالم تر خود بر می گردید، سالم تر هم خواهید بود.       
 
تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی :
8 کلید لاغری
آیا کرمهای لاغری اثربخشاند؟
انواع رژیمهای لاغری
چه مانعی بر سر لاغری وجود دارد؟
آیا سرکه سیب واقعاً لاغر می کند؟
 
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X