گرفتگی عضلات در بخش های مختلف بدن و درمان آن
 گرفتگی عضلات در هر بخش از بدن و برای هر کسی ممکن است رخ دهد. در ادامه به مهم ترین بخش هایی که دچار گرفتگی می شوند اشاره می کنیم

 درمان گرفتگی عضلات در بخش های مختلف بدن

گرفتگی عضلات در قسمت های مختلف بدن دردناک اما اغلب بی ضرر هستند. در ادامه به گرفتگی عضلات در بخش های مختلف بدن اشاره می کنیم.


گرفتگی های دوران قاعدگی

نوع دیگری از گرفتگی های عضلانی مربوط به دوران قاعدگی است. دیسمنوره Dysmenorrhea، اصطلاح علمی برای گرفتگی عضلات دوران قاعدگی است، که در دیواره عضلانی رحم به وجود می آید و باعث می شود که این دیواره در برابر رگ های خونی فشرده شود و در ادامه رسیدن اکسیژن به رحم قطع می شود. در واقع این گرفتگی سبب احساس درد در شکم، کمر، پشت و ران است.

برای بعضی ها، این گرفتگی به اسپاسم های مشابه انقباض تبدیل می شوند، اما برای دیگران بصورت یک درد پایدار احساس می شود.

دانشمندان در سال ۲۰۱۶ دریافتند که درد این گرفتگی ها شبیه درد شدیدی است که افراد به هنگام حملات قلبی دارند، البته در مقابل بعضی از پزشکان فقط داروهایی مثل ایبوپروفن برای مبارزه با این درد ها تجویز می کنند.


گرفتگی ماهیچه پا
گرفتگی عضلات,عضله پا,گرفتگی عضله

گرفتگی عضلات پا فقط منحصر به ورزش کاران حرفه ای نیست، در حقیقت، اکثر مردم هنگام استراحت یا شب هنگام دچار گرفتگی عضلات می شوند. تمرینات کششی منظم، به ویژه در عضله ساق پا، می تواند از گرفتگی های عضلانی جلوگیری کند. مصرف استامینوفن یا ایبوپروفن هم هنگام گرفتگی عضلات در طولانی مدت موثر نیست.

گرفتگی عضلات معده

افراد اغلب در مورد داشتن گرفتگی معده شکایت می کنند، اما این یک اصطلاح غیر اختصاصی است که معمولا با درد معده که ناشی از طیف وسیعی از شرایط جدی و غیر جدی است، اشتباه گرفته می شود.


بیشتر بدانید : روش های خانگی برای رفع گرفتگی عضلات

بیشتر بدانید : با گرفتگی عضلات چه کنیم؟

بیشتر بدانید : کاهش گرفتگی عضلانی با این حرکات ورزشی ساده

بیشتر بدانید : علت گرفتگی ماهیچه ها و درمان آن


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : shafaqna.com