کاهش درد سینوس ها با یک درمان ساده
 درد سینوس ها در هوای سرد یکی از مشکلاتی است که برخی افراد در پاییز و زمستان با آن روبه رو می شوند، در این مطلب یک روش ساده خانگی برای رفع درد سینوس ها ارائه می شود

درمان سینوزیت با یک راه ساده خانگی

احساس درد و فشار روی سینوس‌ها ناراحت کننده  است ، درحالی که دارو‌های ضد التهاب و کاهش دهنده درد می‌تواند کمک حال شما باشد. این مشکل را می‌توان با استفاده از بعضی مواد معمول موجود و روش‌های درمانی آسان به راحتی درمان کرد.

در ادامه روش مناسب برای کاهش فشار روی سینوس‌ها ارائه شده است :


 استنشاق بخار

یک مطالعه مربوط به سال ۲۰۱۶ در مجله بین المللی تحقیقات پزشکی معاصر منتشر شده است که نشان می‌دهد استنشاق بخار به طور قطع ترشح مواد مخاطی را بهبود می‌بخشد.

برای تخلیه سینوس‌ها می‌توانید از آب معمولی استفاده کنید یا با استفاده از تزریق گیاهان دارویی یا روغن‌های مفید این کار را انجام دهید.

یک قابلمه را با آب پر کنید تا جوش بیاید و سپس در حالی که می‌جوشد آن را خاموش کنید. چند قطره روغن نعناع یا اکالیپتوس را به آب داغ اضافه کنید. 

یک حوله را روی سر خود بگذارید، به قابلمه نزدیک شوید و بخار را برای چند دقیقه استنشاق کنید. این کار را دو تا چهار بار در روز تکرار کنید.

هوای خشک و سینوس‌های خشک می‌تواند فشار روی سینوس‌ها را افزایش دهد و به سردرد منجر شود. استنشاق بخار برای مرطوب نگه داشتن سینوس‌ها مفید است.


بیشتر بدانید : درمان سینوزیت و از بین بردن عفونت سینوس با سرکه سیب

بیشتر بدانید : از کجا بفهمیم بیماری سینوزیت داریم؟

بیشتر بدانید : چگونگی شستشوی سینوس ها با آب نمک و جوش شیرین

بیشتر بدانید : پاسخ به 7 سوال که همیشه درباره عفونت های سینوسی می پرسید

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com