آیا می دانستید مردان طاس بیشتر در خطر ابتلا به کرونا هستند؟
 برخی گروه ها در خطر بیشتری از ابتلا به کرونا قرارا دارند مثلا مردان طاس به دلیل تغییر سطح هورمون بیشتر در خطر ابتلا هستند

 مردان طاس در معرض خطر بیشتری از کووید 19 قرار دارند

تحقیقات جدید نشان داده که ویروس کرونا به دلیل عوامل مرتبط با میزان و سطح هورمون تستوسترون، ممکن است در مردان طاس شیوع بیشتری داشته باشد. براساس نتایج یک مطالعه علمی که در استرالیا منتشر شده است گفته می‌شود تستوسترون، هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون تولید می‌کند و این ماده باعث طاسی در میان مردها می‌شود. طبق این گزارش، همین هورمون می‌تواند یک فرد طاس را در معرض بیماری شدید اپیدمیک کووید 19 قرار دهد.پروفسور سانجایا سینانایاکی متخصص بیماری‌های عفونی، در این باره می‌گوید: «درخصوص طاسی، مطالعات در اسپانیا نشان می‌دهد که تعداد زیادی از افراد مبتلا به موارد شدید بیماری کووید ۱۹ مردان طاس هستند».  این پروفسور می‌افزاید: «ممکن است عجیب به نظر برسد، اما یک دلیل بیولوژیکی برای آن وجود دارد، زیرا مردان طاس دارای مقادیر زیادی دی هیدروتستوسترون هستند که به ویروس کرونا کمک می‌کند تا به راحتی وارد سلول‌ها شود».

 بیماران مبتلا به سرطان پروستات کمتر در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند

یک پژوهش علمی در ایتالیا نشان داد مردان بستری در بخش سرطان پروستات که از داروهای ضد تستوسترون به عنوان درمانی برای سرطان پروستات استفاده می‌کردند چهار برابر کمتر در معرض ابتلا به بیماری کرونا بودند. پروفسور سینانایاکی اظهار کرد: «البته علاوه بر این موارد، برخی افراد با گروه‌های خونی خاص ممکن است هنگام ابتلا به کووید 19 در معرض خطر شدید این بیماری قرار بگیرند. همچنین به نظر می‌رسد افراد با گروه خونی O در برابر کووید 19 مقاومت بیشتری نسبت به افراد با  گروه خونی A دارند».

بیشتر بدانید : کدام گروه خونی بیشتر به کرونا مبتلا می شود؟

بیشتر بدانید : مردان مجرد در معرض خطر ابتلا به کووید-19

بیشتر بدانید : انتقال کرونا از راه هایی که فکرش را نمی کنید، از موی سر تا کولر

بیشتر بدانید : سیگاری ها هم می گیرند، معتادها هم می گیرند، کرونا!!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.ir