خطر ابتلا به کرونا دلتا در افراد واکسینه شده چقدر است؟
افرادی که واکسینه می شوند کمتر در معرض خطر هستند اما بااین حال باید نکات بهداشتی رعایت شود

افراد واکسینه شده به کرونا دلتا مبتلا می شوند؟

بر اساس این میزان شانس روزانه ابتلا به کووید در ۱۰ هزار وجود دارد و بیش از سه ماه طول می‌کشد تا ریسک مجموع به یک درصد برسد.

این ارقام بر اساس داده‌های یوتا، ویرجینیا و منطقه سیاتل است که به ۵۳ درصد از آمریکایی‌هایی که کاملا واکسینه شده‌اند اطمینان می‌دهد که کمتر در معرض ابتلا قرار دارند و نگرانی‌هایی را که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ماه جولای ایجاد کرد را کاهش می‌دهد. این مرکز اعلام کرده بود که افراد واکسینه‌شده تقریبا همان میزان بار ویروسی نوع دلتا را در بینی و حلق خود دارند که افراد واکسینه‌نشده آن را حمل می‌کنند.

 با این حال، در هفته‌های اخیر داده‌های بیشتری در دسترس قرار گرفته و نشان می‌دهد که تصویر واقعی کمتر نگران‌کننده است. دلتا تقریبا برای همه شانس ابتلا به کووید را افزایش داده است اما اگر واکسینه شده‌اید، عفونت کووید همچنان غیر معمول است و این بارهای ویروسی زیاد به همان اندازه که در ابتدا به نظر می‌رسید نگران کننده نیستند.

 در یک فرد واکسینه‌نشده، بار ویروسی شبیه ارتش دشمن است که با مقاومت کمی مواجه است. در فرد واکسینه شده، سیستم ایمنی بدن واکنش قدرتمندی را نشان می‌دهد و تمایل دارد به سرعت بر مهاجم غلبه کند که زمان آن اغلب قبل از این‌ است که بدن میزبان بیمار شود یا دیگران را آلوده کند.

تایمز توضیح داد که بار ویروس‌ها در ابتدا از نظر اندازه مشابه بود.

تایمز هشدار می‌دهد که محاسبات آن بر اساس موارد مستند است. ممکن است تعداد بیشتری از عفونت‌های پیشرفت‌کننده وجود داشته باشند اما آنقدر شدید نیستند که فرد، مورد آزمایش قرار گیرد و این بیماران بدون علامت کمتر احتمال دارد کووید-۱۹را گسترش دهند.

با وجود اثربخشی واکسن‌ها، آمریکایی‌ها هنوز از این ویروس می‌ترسند. در نظرسنجی جدیدی تقریبا نیمی از بزرگسالان خطر ابتلا به ویروس کرونا را متوسط ‌یا زیاد ارزیابی کردند، حتی اگر ۷۵ درصد از بزرگسالان حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده باشند.

در حقیقت، خطر ابتلا به هر نوع ویروس برای افراد واکسینه‌شده اندک است و خطرات بیماری شدید ناچیز مشخص شده است.

بیشتر بدانید :  آیا تزریق دوز سوم واکسن کرونا نیاز است؟

بیشتر بدانید :  واکسن کرونا چه تاثیری بر قاعدگی بانوان دارد؟

بیشتر بدانید :  واکسن کرونا را باید به کدام بازویمان بزنیم؟

بیشتر بدانید : مصرف داروی تقویتی پس از تزریق واکسن کرونا خطرناک است؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir