با فرا رسیدن فصل مدرسه ها می خواهیم یک میان وعده خوشمزه و جدید برای فرزندان دلبندتان به شما پیشنهاد دهیم, با ما همراه باشید
 مواد لازم (براى هشت ساندويچ كوچك) :

۴۰۰ گرم گوشت مرغ چرخ شده

سه چهارم پيمانه مغز نان سفيد

 يك چهارم پيمانه ترشى ميوه

 سه حبه سير كوبيده

 سه تا چهار عدد لواش نرم و تازه

 روغن مايع براى سرخ كردن

 يك دوم پيمانه پنير خامه اى

 يك دوم پيمانه پيازچه خرد شده

 يك عدد گوجه فرنگى، ريز خرد شده

 دو قاشق سوپخورى آب ليمو

 نمك و فلفل بنا به ذائقه

طرز تهیه:

گوشت مرغ چرخ شده، مغز نان سفيد، ترشى ميوه، سير و كمى نمك و فلفل را در دستگاه غذاساز بريزيد و چند دقيقه روشن كنيد تا خوب مخلوط شوند. اين مخلوط را به هشت قسمت مساوى تقسيم كنيد و هريك را با دست به صورت يك سوسيس به بلندى ۱۲ سانتى متر درآوريد.

در يك تابه نچسب كمى روغن مايع بريزيد و سوسيس هايى را كه آماده كرده ايد در روغن مايع با حرارت متوسط سرخ كنيد به طورى كه سوسيس ها از همه طرف طلايى شوند. از زيادكردن شعله گاز خوددارى كنيد چون سطح روى سوسيس ها زود برشته مى شوند اما مغزپخت نمى شوند. آنها را چند دقيقه در يك صافى قرار دهيد تا روغن اضافى مربوط به سرخ كردن سوسيس ها گرفته شود. در اين فاصله هشت دايره به قطر حدود ۲۰ سانتى متر از نان لواش ببريد. پنير خامه اى را با پيازچه خرد شده مخلوط كنيد و از اين مخلوط مقدار كمى روى هر يك از نان ها بماليد.

گوجه فرنگى و پياز خرد شده را با هم مخلوط كنيد و آب ليمو را اضافه كنيد. مقدارى از اين مخلوط را روى هريك از نان ها بريزيد و يك عدد سوسيس را روى هركدام گذاشته نان را به صورت يك ساندويچ لوله كنيد.

 

 
گرداوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestle
منبع:ashpazonline.com
مطالب پیشنهادی:
غذا های ساده در 20 دقیقه
چطور هم سالم آشپزی كنیم و هم ماهی را با طعم بهتری درست كنیم ؟
کیک های تولد منحصر به فرد برای کودکان
 سوپ اسپاگتی ،ساده و خوشمزه!
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X