از این ایده ها کمک بگیرید و برای کودک مدرسه ای تان غذاهای غیر ساندویچی درست کنید.
غذای هفت لایه
خب البته بیشتر، 4 لایه به نظر میاد. از آنجایی که 16 سال پیش خوراک شناسان عاشق غذاهای لایه دار شدند این نوع خوراک در همه جا کپی شد. نمونه‌ی حاضر آن سالاد بادمجان با تن ماهی است ولی احتمالا کودکان سالاد مرغ با لوبیا و ماست را بیشتر می‌پسندند.
سالاد یونانی با چشم بلبلی و اورزو (نوعی پاستا) یا سالسا با میگو و آواکادو و چیپس می‌تواند باب طبع کودکان است.
 
کرودیتس (Crudites)
البته فرزند شما حتما نباید اسم آن را بداند. سبزیجات به همراه چانشی در کنار پوره سیب زمینی سفید  می‌تواند غذای خوشمزه‌ای باشد.
 
کباب
ناهار بر روی سیخ! کباب‌ها خیلی جالب هستند و همچنین با آن می‌توانید ماهی یا استیک یا سبزیجات را کباب کنید. اگرمی‎خواهید نانی نیز کنار آن بگذارید.
 
ماست خوش طعم
سس تند و نعناع یا گوجه فرنگی و ریحان به ماست طعم دلنشینی می دهند و یک بسته چیپس در آن بیفزایید. یا اینکه ماست را در ظرفی بریزید و سبزیجاتی در کنار آن قرار دهید. از فرزندتان بخواهید تا پیش از خوردن غذا آن را تکان دهد. این می‎تواند برای او سرگرم کننده باشد.
 
برش نان
می توانید برگ های کاهو، تکه ای کلم بروکلی، تکه گوشت کباب شده و اگر هم خواستید تکه های لبوی پخته شده را روی نان تست بگذارید. این می توانید یک غذای مقوی برای کودک تان باشد.
 
سالاد نودل سرد
این ظرف‌های نودل سرد یک ناهار عالی هستند. این نودل‌ها زمان نگهداری طولانی‌تری از برنج دارند بنابراین از شب قبل آنها را بپزید و با قطعات سبزیجات و سینه‌ی مرغ خرد شده و یا دیگر چانشی‌هایی که در یخچال دارید به آن مزه ببخشید.
 
سالاد غلات
از برنج قهوه‌ای در غذای خود استفاده نمایید!برنج قهوه ای را با ذرت، برش های فلفل دلمه ای، پیاز و سبزیجات و حتی حبوبات مخلوط کنید.
 
سالاد
اگر تا کنون کلم پیچ نخورده‌اید حتما فرزندان شما نیز آن را امتحان نکرده‌اند. بر خلاف سالاد کاهو تهیه‌ی سالاد کلم خیلی آسان است و برای فرزندان شما نیز هضم و جویدن آن راحت‌تر می‌باشد. بنابراین از ترکیب کلم، هویج، کدو یا دانه‌های روغنی و بوقلمون به همراه‌ آبلیمو یا روغن زیتون استفاده نمایید.
 
کوکو
ما همیشه در مورد کوکوها و قابل حمل بودن آنها برای سفر و همچنین ماندگاری‌شان در دمای اتاق صحبت کرده‌ایم. برای فرزندانتان کوکوی سبزیجات تهیه کنید و به این صورت دیگر نیازی به سالاد هم نخواهند داشت.
 

بیشتر بدانید : چند نکته مهم برای نگهداری غذای کودک، مخصوص مادران شاغل
 

تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ