خانه های نقلی و کوچک را با این ترفندها زیبا و رویایی کنید!!
در خانه های نقلی نمی توان خیلی وسایل چید. چون شلوغ و به جای قشنگی، موجب زشتی دکوراسیون می شوند. اما برخی از وسایلی که چند منظوره هستند یا یک سری ترفندهایی که علاوه بر تزئین، خاصیت کاربردی هم دارند، می توانید در این خانه های نقلی استفاده کنید.

خانه نقلی خود را زیباتر کنید!!

در خانه نقلی نمی توان خیلی وسایل چید. مثلا میزغذاخوری چرخ دار در آشپزخانه یا مبل کوسنی در فضای نشیمن. برای آگاهی از ایده های بیشتر، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

قلاب های دیواری در خانه های نقلی

قلاب های دیواری در خانه های نقلی

خانه های نقلی برای قرار دادن خرده‌ریزه‌ها هیچ جایی ندارد. برای قرار دادن خرده ریزه‌ها هیچ جایی ندارید؛ دست به دامن دیوار شوید. زیورآلات و وسایلی که استفاده زیادی دارند را اگر در یک ظرف یا جعبه درون کشو بگذارید، دایم باید درگیر باز کردن گره آنها از هم باشید و این امر خسته کننده خواهد شد. اما با نصب انواع قلاب های تزئینی و کاربردی به دیوار، علاوه بر دم دست بودن این وسایل، به عنوان تزئین اتاق خواب یا فضای اطراف آینه ایده جالبی برای خانه نقلی است.

 

 

مبل های کوسنی چند منظوره در خانه های کوچک

مبل های کوسنی چند منظوره در خانه های کوچک

کوسن استفاده های متفاوتی برای خانه های نقلی دارد. باید از هر کسی که عقلش رسیده تا برای اولین بار مبل کوسنی را درست کند، تشکر فراوان کرد. این مبل ها استفاده های متفاوت برای خانه های نقلی دارند و به گونه‌ای می توان گفت آچار فرانسه مبلمانِ خانه هستند. میز جلوی مبل، میز بغل مبل، صندلی اضافه برای مهمان ها و زیرپایی برای مواقعی که می خواهید روی مبل لم دهید، از جمله کاربردهای این مبل های کوچک هستند.

 

 

صندوقچه گنج در خانه های نقلی

صندوقچه گنج در خانه های نقلی

صندوق های قدیمی گزینه ی مناسبی برای اتاق نشیمن خانه نقلی هستند. صندوق های قدیمی یا انواع تزئینی گزینه های بسیار عالی برای اتاق نشیمن خانه های نقلی هستند. هم از سطح رویی آنها و هم از فضای داخلیشان، می توانید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در داخل آن وسایل اضافی را بگذارید و به عنوان انباری بهره بگیرید. روی آن را نیز به عنوان عسلی یا میز کنار مبل استفاده کنید. اتفاقا به دلیل شکل زیبا و متفاوتی که دارد، به زیباتر شدن دکور فضای خانه های نقلی هم کمک بسیاری می کند.

 

 

آینه دیواری در خانه های کوچک

آینه دیواری در خانه های کوچک

آیینه ی دیواری باعث بزرگتر نشان دادن خانه نقلی می شود. آینه روی دیوار خانه های نقلی این توهم را ایجاد می کند که فضا بزرگ تر است. آینه محدودیت دیوار را از بین می برد و آن حس خفگی که اصولا در جاهای کوچک احساس می شود، دیگر وجود نخواهد داشت.

 

 

آبچکان بالای سینک در خانه های نقلی

آبچکان بالای سینک در خانه های نقلی

آبچکان بالای سینک نه تنها مناسب برای خانه های نقلی است بلکه جنبه تزئینی نیز دارد. در بسیاری از خانه های نقلی آبچکان در کنار سینک ظرفشویی قرار داده می شود. اما بهترین کار این است که آن را در بالای سینک نصب کنید. این کار کمک می کند تا فضای اطراف ظرفشویی باز شود. این سبدها به قدری بزرگ و جاگیر هستند که با برداشتنشان فضای سینک به کلی تغییر چهره می دهد و بازتر می شود. حتی می توانید از قلاب های بزرگ برای قابلمه و تابه ها استفاده کنید. همین ایده نه تنها مناسب برای خانه های نقلی است بلکه جنبه تزئینی نیز دارد.

 

 

رنگ سفید، بترین رنگ برای خانه های کوچک

رنگ سفید، بهترین رنگ برای خانه های کوچک

رنگ سفید باعث می شود که فضای خانه های نقلی بزرگ تر نشان داده شود . هر وقت شک دارید و نمی دانید چه رنگی برای خانه نقلی شما مناسب است، رنگ سفید را انتخاب کنید. اگر خانه پنجره کمی دارد و نور کافی به شما نمی رسد، رنگ سفید گزینه مناسبی است. زیرا نورهای موجود را منعکس می کند و موجب روشنایی بیشتر فضا می شود. این رنگ را برای دیوار، سقف، قاب پنجره، کابینت ها و … به کار بگیرید.

 

 

تاقچه های دیواری در دکوراسیون خانه های نقلی

تاقچه های دیواری در دکوراسیون خانه های نقلی

قرار دادن میز های بزرگ و زیاد در خانه های نقلی باعث شلوغی خانه می شود . در خانه های نقلی که جای کمی دارد، خیلی میز نگذارید. به جای آن از دیوارها استفاده کنید. تاقچه های شناور که طراحی زیبایی هم دارند، به میزان مورد نیاز روی دیوار نصب کنید و همه چیزهایی که قرار است روی میز باشند، درون طبقه های آن بچینید. از وسایل دکوری، انواع گلدان های سبز، قاب عکس و کتاب هم برای زیبایی بیشتر چیدمان آن بهره بگیرید.

 

 

آویز حوله در خانه های کوچک

آویز حوله در خانه های کوچک

در خانه های نقلی که جای کمی دارد، خیلی میز نگذارید. در سرویس بهداشتی خانه نقلی می توانید پشت در آویزهای مخصوص حوله نصب کنید؛ تا هم حوله های مورد نیازتان دم دست باشد و هم در فضا صرفه جویی کرده باشید.

 

 

چوب رختی های مخملی و قرمز

چوب رختی های مخملی و قرمز

در خانه های نقلی چوب رختی باعث نظم و زیبایی کمدتان می شود. استفاده از این چوب رختی، نوعی نظم و زیبایی ویژه به کمد لباس می دهد و با خیال راحت می توانید حتی در کمد را باز بگذارید.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : tazeen.ir