اگر بتوانید نقطه كانونی اتاق های منزل خود را پیدا كرده و مبلمان و سایر وسایل را حول محور آن بچینید، محیط دكوراسیون زیباتر و راحتتری پیدا می كند.

 

اگر بتوانید نقطه كانونی اتاق های منزل خود را پیدا كرده و مبلمان و سایر وسایل را حول محور آن بچینید، محیط دكوراسیون زیباتر و راحتتری پیدا می كند. گاهی اوقات هسته مركزی یك اتاق می تواند یك ویژگی خاص معماری باشد و در برخی موارد دیگر می تواند یك تابلوی زیبا و خاطره انگیز، آینه، و یا شومینه باشد. مطلب زیر را بخوانید تا متوجه شوید چگونه می توانید نقطه مركزی یك اتاق را پیدا كنید و استفاده مطلوبی از آن داشته باشید.
میزان دشواری: آسان
مدت زمان مورد نیاز: متفاوت
 
و اما این كار را چگونه انجام دهیم:

1- به اطراف اتاق نگاهی بیندازید تا "بزرگترین" مشخصه آنرا پیدا كنید. منطقه مورد نظر می تواند شومینه، پنجره، و یا حتی یك كتابخانه دست ساز و زیبا باشد.

2- اگر اتاق شما فاقد یك خصیصه منحصربفرد معماری بود، می توانید یكی از وسایل موجود در اتاق را به عنوان نقطه كانونی در نظر بگیرید.

3- فراموش نكنید كه مركزیت اتاق باید وسیله ای باشد كه جالب و جذاب بوده، رنگ های بی همتایی داشته باشد و از نظر بصری بیننده را به خود جلب كند. در حقیقت اولین چیزی است كه شما در زمان ورود به اتاق نگاهتان به آن می افتد و توجه شما را به خود جلب می كند.

4- بهتر است مبلمان را حول محور نقطه مركزی بچینید. اگر مركز اتاق پنجره و نمای بیرونی است، مبلمان را به سمت پنجره بچینید.

5- برای ایجاد نقطه كانونی بر روی یك دیوار می توانید رنگ آن دیوار را با سایر دیوارها متفاوت كرده و روی آن كارهای هنری و تابلوهای متفاوت نصب كنید.

6- با استفاده از نورپردازی مناسب می توانید نقطه مركزی اتاق هایتان را بارز تر جلوه دهید. اگر تابلویی بر روی دیوار نصب كرده اید با كمك از لامپ های دیواری جلوه آنرا چند برابر كنید.

نكات:
-    به خصوصیات منحصربفرد اتاقتان توجه كنید تا راحتتر نقطه های كانونی اتاقهای مختلف را پیدا كنید.
-    دكوراسیون این نقطه از اتاق را با استفاده از گل و گیاه، پرده، و كارهای هنری متمایز از سایر محیط كنید.
-    یادتان باشد كه هسته مركزی یا بزرگترین وسیله موجود در اتاق است یا اولین چیزی كه در اتاق نظر بیننده را به خود جلب می كند.
 
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:manzelmag.com
 
مطالب پیشنهادی:
راهکارهای ساده برای تزیین پنجره‌ها
جدیدترین نمونه های نقاشی دیوار(2)
بازسازی 2 اتاق در دو روز با بهترین ایده ها !
بازی با رنگ؛مبلمان چهل تکه
تاثیر روانشناسی رنگ بر دکوراسیون
 
 
 
 

 

 
 

X