5 کاربرد جالب نوشابه در تمیز کردن خانه که هرگز نمی دانستید!!
نوشابه یکی از مواد غذایی مضر است که می تواند در خانه داری و تمیز کردن وسایل خانه تان بسیار موثر باشد. در ادامه به شما 5 کاربرد جالب نوشابه در خانه داری را معرفی می کنیم که تا به حال نمی دانستید

5 کاربرد کمتر شنیده‌ شده نوشابه در خانه‌ داری

نوشابه به علت ضررهای زیادی که برای بدن دارد، بهتر است از سبد غذایی خانواده به عنوان نوشیدنی حذف شود ولی در کمک به خانم خانه برای تمیزکاری می‌تواند بسیار مفید باشد. همراه ما باشید با کاربردهای کمتر شنیده شده نوشابه در خانه‌داری.

بیشتر بدانید : کاربردهای جالب نوشابه، از جرم گیری سرویس بهداشتی تا لکه بری لباس

پاک کردن لکه چربی لباس‌ ها با نوشابه

شستن لباس‌ هایی که لکه چربی یا خون دارند، کار مشکلی بوده و ممکن است به چند بار شست‌ و شو نیاز داشته باشند. می‌ توان به‌ جای لکه‌ب رهای گران‌ قیمت، از نوشابه استفاده کرد. برای این منظور، مقداری نوشابه را در کنار مواد شوینده ماشین لباس‌ شویی بریزید. لکه‌ ها از بین می‌ رود و بوی بد لباس‌ ها هم برطرف می‌شود. همه این‌ ها به‌ علت اسید کربنیک و اسید فسفریک موجود در نوشیدنی‌ های گازدار است.

تمیز کردن سرویس بهداشتی با نوشابه

برای تمیز کردن کاسه توالت می‌ توانیم از نوشابه استفاده کنیم. استفاده از نوشابه تمیز کردن توالت را ساده می‌کند و دیگر نگران بخارهای شیمیایی شوینده‌ های قوی نخواهیم بود. اگر در کاسه توالت رسوبات آهک یا رسوبات دیگری تشکیل شده است، نوشابه آن‌ ها را تمیز می‌کند. برای تمیز کردن توالت، نوشابه را داخل کاسه بریزید. اگر نمی‌ خواهید دست‌ های‌ تان کثیف شوند، می‌ توانید از بطری اسپری استفاده کنید. بگذارید نوشابه دست‌ کم یک ساعت روی سطح کاسه‌ توالت بماند. برای رسیدن به بهترین نتیجه، می‌توانید یک شب صبر کنید. پس از گذشت این زمان، کاسه‌ توالت را با آب بشویید. برای پاک‌ کردن لکه‌ های مقاوم هم از برس توالت استفاده کنید.

5 کاربرد جالب نوشابه در تمیز کردن خانه که هرگز نمی دانستید!!
5 کاربرد جالب نوشابه در تمیز کردن خانه که هرگز نمی دانستید!!

تمیز کردن کف آشپزخانه، حمام و ... با نوشابه

نوشابه، شوینده چند منظوره‌ ای است که با آن می‌ توانید کف آشپزخانه یا کف و کاشی‌ های حمام را تمیز کنید. برای درخشان‌ کردن کف آشپزخانه یا حمام، یک قوطی نوشابه را داخل سطل آب بریزید و از آن برای تمیز کردن کف استفاده کنید.

تمیز کردن قابلمه‌ سوخته با نوشابه

برای جدا کردن بی دردسر سوختگی‌ های قابلمه، نوشابه را در قابلمه سوخته بریزید و با حرارت ملایم 20 دقیقه حرارت دهید. سپس آن را بشویید اما اگر بازهم سوختگی‌ ها پا برجا بود، مقداری نوشابه در ظرف بریزید و به مدت یک شب بگذارید بماند تا سوختگی به راحتی جدا شود.

پاک‌ کردن ظروف مسی سیاه شده با نوشابه

نوشابه در برطرف کردن سیاهی و کدری ظروف مسی قدیمی موثر است. اسید موجود در نوشابه به حل‌شدن لکه‌ های روی فلز کمک می‌ کند.بیشتر بدانید : با این 10 روش دیگر به کارواش نمی روید!!

بیشتر بدانید : توالت فرنگی را چگونه جرم گیری و تمیز کنیم؟

بیشتر بدانید : برق انداختن خانه، این بار با این نوشیدنی دوست داشتنی!!

 

 

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
Seemorgh.om/lifestyle
منبع: khorasannews.com