طراح لباس مانتو های لیندا کیانی چه کسی است؟
"نرگس طافی" یكی از طراحان مُد جوان با تحصیلات آكادمیك در دانشگاهای معتبر اروپایی و همچنین سابقه فعالیت در كشور آمریكا است كه هم اكنون با كوله باری از دانش و تجربه به كشور بازگشته است.

طراح لباس لیندا کیانی

نرگس طافی طراح لباس لیندا کیانی

"نرگس طافی" یكی از طراحان مُد جوان با تحصیلات آكادمیك در دانشگاهای معتبر اروپایی و همچنین سابقه فعالیت در كشور آمریكا است كه هم اكنون با كوله باری از دانش و تجربه به كشور بازگشته است. او دانش آموخته طراحی لباس در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه الیساوا بارسلون اسپانیاست و تز پایان نامه اش بعنوان طرح منتخب دانشجویی در فستیوال فشن بارسلونا بنمایش گذاشته می شود كه تحسین داواران حاضر در این فستیوال را برمی انگیزد. او پس از پایان تحصیلاتش به كشور آمریكا مهاجرت می كند و در ایالت كالیفرنیا و شهر لس آنجلس اقدام به ثبت برند طراحی لباس خود می كند. پس از یكسال فعالیت او تصمیم به بازگشت به كشورش و تقسیم تجاربش با دیگر طراحان جوان كشور می گیرد.سبك طراحی نرگس طافی بسیار متفاوت تر و كاملتر از آنچیزی است كه بطور معمول در ایران انجام میگیرد . او برای هر مجموعه و كالكشن جدیدی كه طراحی میكند ، در ابتدا یك كانسپت و موضوع اصلی انتخاب می كند و مهم ترین و اصلی ترین قسمت پروسه طراحی لباسش را تحقیق و پژوهش درباره ی موضوع و كانسپت پروژه اش می داند كه بگفته خودش بین یك تا سه ماه ممكن است بطول بی انجامد.
نرگس طافی را میتوان علاوه بر یك هنرمند و طراح لباس ، یك فعال امور اجتماعی دانست ، چون تمامی موضوعاتی كه تا كنون او برای مجموعه هایش انتخاب كرده از مسائل و مشكلات و تضاد های موجود در جامعه نشئت می گیرد. موضوعاتی از قبیل تولد دیگر ، اضطراب و مجموعه ی آخرش بنام كنج مطرود كه به سه بخش اصلی : غرور ، تنهایی و اجبار تقسیم بندی شده بود. او در طرحهایش با استفاده از فرم ، رنگ و بافت سعی در القای مفهوم موضوعات اصلی مجموعه هایش به مخاطب كارهایش دارد . در واقع او برای اولین بار در كشور تلاش كرده است ، هنر مفهومی یا كانسپت آرت را بطریقی تلطیف سازی نماید تا مخاطب عام هم قدرت درك و ایجاد رابطه با آن را داشته باشد. اقدامی انقلابی و پیشرو كه بسیار جای تقدیر دارد.
طرح های او بشدت مینیمال و مهندسی شده اند ، برش های تیز در كنار استفاده و ابداع تكسچرها و بافتهای فراون و نو، و توجه و تمركز بر روی مفهوم تضاد، استایل شخصی نرگش طافی در طراحی مُد را تشكیل می دهند. استایلی كه سابقاً در انحصار آقایان بود و زنان اندك شماری توانایی خلق طرحهایی با برش های تیز و زاویه دار و مینیمال فرمیكی اینچنین استادانه را داشته اند.
لیندا کیانی یکی از بازیگرانی است که لباس هایش را نرگش طافی طراحی کرده است.

 

لباس طراحی شده لیندا کیانی توسط نرگس طافی - عکس شماره 1

لباس طراحی شده لیندا کیانی توسط نرگس طافی - عکس شماره 1

 

 

لباس طراحی شده لیندا کیانی توسط نرگس طافی - عکس شماره 2

 

لباس طراحی شده لیندا کیانی توسط نرگس طافی - عکس شماره 2

 

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : drfashion.co/صفحه شخصی لیندا کیانی