شما و همسرتان باید مراقبت این باورهای غلط و خطرناک در زندگی زناشویی تان باشید.

فکر می کنید زندگی زناشویی تان با شکست مواجه شده چون شما و همسرتان «قوانین» مشخصی را دنبال نمی کنید یا «استانداردهای» مشخصی برای زندگی تان ندارید؟ در ادامه به 9 مورد از رایج ترین و در عین حال خطرناک ترین باورهایی که در مورد زندگی زناشویی وجود دارد، اشاره می شود.

باور شماره 1 : یک رابطه عالی به نزدیکی ذهن زوج وابسته است

- شما هیچ وقت نمی توانید اطرافتان را از دریچه چشم همسرتان ببینید چون شما دو انسان کاملا متفاوت از هم هستیند. شما از لحاظ ژنتیکی، فیزیولوژیکی، روانی و سابقه خانوادگی با هم متفاوت اید!

- نمی توانید با شبیه هم فکر کردن، مشکلات موجود در رابطه تان را حل کنید. مردان و زنان به طرز غریبی با هم متفاوت اند. تلاش برای از بین بردن تفاوت های اساسی دیدگاه ها هم غیرطبیعی است و هم خطرناک.

- یادتان باشد زندگی با فردی که عمرتان را پرمایه تر می کند، بسیار لذت بخش خواهدبود تا اینکه فقط زندگی تان را تحت تاثیر قرار دهد؛ پس به تفاوت هایتان ببالید.

 

بیشتر بدانید : 4 باور غلط زنانه درباره شوهر!!


باور شماره 2 : یک رابطه عمیق نیازمند داستان های عاشقانه زیادی است

- بله، زندگی شما و همسرتان باید سرشار از عشق باشد. اما بچه بازی در نیاورید و انتظار یک رابطه عاشقانه غیرواقعی که فقط در فیلم ها نظیرش را دیده اید، نداشته باشید! واقعیت این است که در دنیای واقعی، عاشق بودن مثل عاشق شدن نیست!

- عاشق شدن فقط مرحله اول عشق است و باقی ماندن در این مرحله غیرممکن. در یک رابطه پخته و بالغ، زوج از مرحله شیدایی گیج کننده به مرحله عشقی عمیق تر و ایمن تر می رسند.

- این اشتباه رایج را مرتکب نشوید که بعد از فروکش کردن عشق آتشین اولیه، دیگر عاشق نیستید! لازم نیست برای تجربه این سطح از عواطف و احساسات رابطه جدیدی را شروع کنید. یاد بگیرید که چطور به پیشرفتتان ادامه دهید، وارد مرحله بعدی عشق، شوید و تجربیات متفاوت اما غنی تری به دست آورید.

 

باور شماره 3 : روابط عمیق نیازمند راه حال های بزرگی برای مشکلات است

- مثل خیلی ها، فکر نکنید کهبدون حل اختلاف های جدی تان، نمی توانید با همسرتان خوشحال باشید. 90 درصد مشکلات در روابط حل نشدنی هستند!

- مسائلی وجود دارد که شما و همسرتان با آنها مخالف اید و مخالف خواهید ماند. چرا نمی توانید یک بار برای همیشه این مسائل را حل کنید؟ چون برای این کار، لازم است یکی از شما ارزش ها و اعتقاداتش را قربانی کند.

- به راحتی می توانید اختلاف ها را بپذیرید و به «احساساتی یکدست» برسید حتی اگر بر سر موضوعی نمی توانید هم نظر باشید.

 

باور شماره 4 : یک رابطه عمیق نیازمند علایقی است که تا ابد زوج را کنار هم نگه دارد

- اینکه علاقه و فعالیت مشترکی ندارید، هیچ ضرری برای رابطه شما و همسرتان نخواهدداشت.

- اگر خودتان را مجبور می کنید که در فعالیت های مشترک شرکت کنید و نتیجه ای جز استرس، تنش و سردرگمی ندارد، این کار را نکنید.

 

باور شماره 5 : یک رابطه خوب، یک رابطه مطلقا مسالمت آمیز است

- از بحث کردن نترسید و اگر فکر می کنید نشانه ضعف و به هم خوردن رابطه است، بدانید در سالم ترین رابطه ها هم زوج ها بحث می کنند!

- اگر درست بحث کنید، در خیلی مواقع باعث بهبود روابط می شود چون تنش ها مشخص می شود و بعد از آن آرامش و صداقت حکمفرما خواهدشد.

 

باور شماره 6 : یک رابطه خوب به شما اجازه می دهد تمام احساساتتان را بروز دهید

- بیرون ریختن حرف های دلتان شادی و احساسی خوب به شما می دهد اما وقتی در زمانی نامناسب، حرفی نامناسب از دهانتان بیرون بیاید، احتمال خراب کردن همیشگی رابطه تان وجود دارد.

- قبل از اینکه حرفی به زبان بیاورید که پشیمان شوید، لحظه ای به حرفی که می خواهید بزنید فکر کنید.

- حرف هایی که در چنین مواقعی زده می شود خیلی وقت ها احساس واقعی ما نیستند و نباید مطحر شوند مخصوصا اگر مخرب باشند.

 

باور شماره 7 : یک رابطه عالی ارتباطی به رابطه زناشویی ندارد

- این باور که رابطه زناشویی مهم نیست تصوری خطرناک و مخرب است. رابطه زناشویی وقفه ای عاری از فشارهای زندگی روزانه برای دوطرف فراهم می کند و باعث می شود دو طرف بتوانند سطح بالایی از صمیمیت و نزدیکی را تجربه کنند.

 

باور شماره 8 : یک رابطه عالی بعد از اشتباه یکی از طرفین، باقی نخواهد ماند

- هیچ کس کامل نیست. تا زمانی که اشتباهات همسرتان همراه با سوءاستفاده از شما نبوده و مخرب نباشد، می توانید یاد بگیرید با آنها زندگی کنید.

- به جای متمرکز شدن بر کمبودهای همسرتان، خصوصیاتی از او که اوایل برایتان جذاب بود را به یاد آورید.

 

باور شماره 9 : برای عالی نگه داشتن رابطه، فقط یک راه درست وجود دارد

- هیچ راه درست مشخصی برای یک همسر خوب بودن، پدر یا مادر خوب بودن یا کنار آمدن با مشکلات رابطه وجود ندارد. به جای اینکه از استانداردهایی که در کتاب ها خوانده اید یا از دوستان شنیده اید، تبعیت کنید، بهتر است راهی را انتخاب کنید که به دردتان می خورد.

- اگر روشی که شما و همسرتان پیش گرفته اید، نتیجه دلخواهتان را ایجاد می کند، همان را پیش بگیرید. اگر هردوی شما با اصول و قواعد مخصوص خودتان راحت هستید، می توانید قوانین خودتان را داشته باشید.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : مجله زندگی مثبت