ماسک روشن کننده خانگی برای صورت تان درست کنید
ماسک روشن کننده صورت، یکی از بهترین انواع از ماسک های پوست است. این بار با مواد خوراکی که در منزل تان دارید می توانید دو ماسک روشن کننده پوست عالی برای صورت تان درست کنید.

با گوجه فرنگی، جو دوسر و ماست ماسک روشن کننده صورت درست کنید

مواد لازم برای درست کردن ماسک روشن کننده صورت :

گوجه فرنگی
جودوسر
ماست

طرز تهیه ماسک روشن کننده صورت :

آب گوجه فرنگی را بگیرید .
یک قاشق غذاخوری ماست،یک قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی و یک قاشق مربا خوری پودر جو دوسر را مخلوط کنید .
بعد از 15 دقیقه روی پوست بمالید و پس از 20 دقیقه صورت را با آب سرد بشویید .

 


با هندوانه ماسک روشن کننده صورت درست کنید

 

با زردچوبه و آب پرتقال ماسک روشن کننده صورت درست کنید

مواد لازم برای درست کردن ماسک روشن کننده صورت :

زردچوبه
آب پرتقال

طرز تهیه ماسک روشن کننده صورت :

2 قاشق غذاخوری آب پرتقال را با کمی زردچوبه مخلوط کنید و آن را به صورت خود بمالید .
این ماسک را شب روی صورت و گردن بمالید و صبح با آب سرد بشویید اما پیشنهاد ما استفاده روزانه از این ماسک است .

 

ماسک روشن کننده صورت با لیمو، گوجه فرنگی و خیار

این درمان را با ترکیب آب لیمو، آب گوجه فرنگی و آب خیار شروع کنید. این مواد را آنقدر با هم مخلوط کنید تا به ماده ای چسبناک تبدیل شوند. وقتی این ماده چسبناک آماده شد، آن را به صورت خود و یا هر قسمتی از پوستتان که قصد دارید روشن شود، بمالید و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود. وقتی خشک شد آن را با آب بشویید و به صورت ضربه ای آن قسمت را خشک نمایید. با این کار پوست شما برای همیشه روشن تر و سفید تر می شود. ( در صورت حساسیت به آب گوجه فرنگی از آبلیمو و آب خیار به تنهایی استفاده کنید )

 

ماسک روشن کننده خانگی برای صورت تان درست کنید


ماسک روشن کننده صورت با پرتقال و شیر

پس از این که از خوردن یک پرتقال لذت بردید، پوستهای آن را دور نیندازید! آنها را نگه دارید و در آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شوند و سپس آنها را به پودری نرم تبدیل کنید. بعد مقداری شیر به آن اضافه کنید تا به مایعی چسبناک تبدیل شود. این مایع چسبناک را به قسمت هایی از پوست که دوست دارید درمان شود بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود. سپس با آب ولرم پوست خود را بشویید و آن را به صورت ضربه ای با دستمالی خشک نمایید.

 


ماسک روشن کننده صورت با بادام و عسل

یک مشت بادام بردارید و آن را یک شب در آب بخیسانید. صبح بادامها را از آب بیرون آورید و پوست شان را جدا کرده و پودری کنید. سپس کمی عسل به آن ها اضافه و با هم مخلوط کنید. این مایع چسبناک را حداقل دو بار در هفته به پوست خود بمالید تا به پوستی زیبا و صورتی شفاف و روشن که همیشه آرزویش را داشتید برسید.

 

مهمترین ماسکهای روشن کننده ویژه‌ی پوستهای کدر!


ماسک روشن کننده صورت با آرد نخود، شیر، آبلیمو و زردچوبه

آرد نخود یکی از محصولاتی است که به روشنایی پوست کمک می کند و شما می توانید به عنوان محصولی بی خطر برای روشن کردن پوست خود از آن استفاده کنید. مقداری آرد نخود را با کمی زردچوبه، مقداری شیر و مقداری آبلیمو مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا به ماده ای چسبناک تبدیل شود. بعد آن را روی پوست خود بمالید و منتظر شوید تا خشک شود. سپس آن را بشویید.

 


ماسک روشن کننده صورت با سیب زمینی

سیب زمینی علاوه بر مصارف خوراکی، برای پوست نیز بسیار مفید است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک سیب زمینی را برش دهید و آن را هر روز به صورت خود بمالید. با این کار پوستی سفید تر و روشن تر خواهید داشت. همچنین می توانید سیب زمینی را رنده کرده و آن را به صورت تفاله در آورید و آب خالص آن را برای روشن سازی پوست تان، مورد استفاده قرار دهید. برای از بین بردن هرگونه لک و قرمزی روی پوست نیز، می توان از سیب زمینی استفاده کرد. سیب زمینی برای از بین بردن تیرگی دور چشم با همین روش نیز مؤثر است.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : khorasannews.com/hidoctor.ir