بهترین زمان نوشیدن آب چه موقع است؟
متخصصان می‌گویند افراد باید برای حفظ سلامت خود در زمان‌های خاصی اقدام به نوشیدن آب کنند. از آن جمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد

چه زمان‌ هایی باید آب بنوشیم؟

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به نوشیدن آب کافی در طول روز توجه دارید، نشان می‌دهد که برای سلامتی خود ارزش قائل هستید. تک تک سلول‌های بدن شما به آب نیازمند هستند. وجود آب در روند هضم غذا، فعالیت قلب، شش ها و مغز ضروری است.
متخصصان می‌گویند فارغ از اینکه هدف شما از نوشیدن آب چیست، باید در زمان‌های مناسب این عمل صورت گیرد. از آن جمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

بیشتر بدانید : آب خوردن زیاد ضرر دارد؟

زمانی که از خواب بر می‌ خیزید

نخستین اقدامی که پس از بیدار شدن از خواب باید انجام دهید نوشیدن یک تا دو فنجان آب است، زیرا شما در طول شب که در خواب بوده اید آبی مصرف نکرده اید و بدن هم اینک به آب نیاز وافر دارد.

نوشیدن آب در زمان گرسنگی و پیش از غذا

متخصصان می‌گویند آب نقش مهمی در کنترل وزن انسان دارد. نوشیدن یک فنجان آب پیش از میل غذا باعث احساس سیری و جلوگیری از زیاده روی در خوردن غذا می‌شود. یک تحقیق در زنان و مردان نشان می‌دهد نوشیدن یک فنجان آب پیش از غذا به کاهش اشتها کمک می‌کند.

بهترین زمان نوشیدن آب چه موقع است؟
بهترین زمان نوشیدن آب چه موقع است؟,چه زمان‌ هایی باید آب بنوشیم؟

نوشیدن آب به جای چای و قهوه در میان وعده ها

به عنوان یک میان وعده و استراحت در ساعت ۳ تا ۴ بعد از ظهر اغلب افراد به سراغ مصرف چای یا قهوه می‌روند. این در حالی است که این زمان بهترین وقت برای نوشیدن آب است. تحقیقات نشان داده مصرف قهوه در بعد از ظهر می‌تواند منجر به اختلال خواب شب شود. کافئین موجود در قهوه به مدت ۶ ساعت در خون باقی می‌ماند. به جای این نوشیدنی ها، می‌توانید از آب استفاده کرده و مانع از کم آبی بدن شوید. تحقیقات در سال ۲۰۱۹ نشان داد کم آبی بدن می‌تواند منجر به بی حالی، از کوره در رفتن، افسردگی و گیجی شود.

زمان سردرد

تحقیقات نشان داده است یکی از دلایل اصلی سردرد، کم آبی بدن است. بخصوص آنکه کم آبی بدن می‌تواند منجر به وقوع حملات میگرنی شدید شود. افرادی که از بیماری میگرن رنج می‌برند می‌توانند با مصرف مداوم آب در شبانه روز از درد ناشی از آن بکاهند.

از دیگر زمان‌هایی که افراد باید آب بنوشند می‌توان به پیش، پس و در وقت ورزش کردن، و پیش از خواب اشاره کرد.بیشتر بدانید : شیر را صبح بخوریم بهتر است یا آخر شب؟

بیشتر بدانید : قبل از غذا میوه بخوریم یا بعد از غذا؟

بیشتر بدانید : پوست تان را با ناشتا آب خوردن لطیف و زیبا کنیدگردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir