درمان آلرژی بهاری با 7 دمنوش خانگی
بسیاری از مردم برای تسکین حساسیت‌ های فصلی و آلرژی خود به آنتی‌ هیستامین‌ های موجود در داروخانه روی می‌ آورند. در صورتی که به راحتی می‌ توان با به‌ کارگیری درمان‌ های طبیعی، این علائم را بهبود بخشید

آلرژی‌ های بهاری دارید؟ این هفت دمنوش را امتحان کنید

به گزارش  fouroclock.ca ، آلرژی، اختلال حساسیت شدید سیستم ایمنی بدن است. بدین ترتیب که بدنتان با ماده‌ی بی‌خطری تماس پیدا می‌کند، اما واکنشش نسبت به آن به شکلی است که گویی ماده‌ای مضر و ناشناخته است. دقیقاً مانند زمانی که یک سم یا ویروس وارد بدن می‌شود، سیستم ایمنی از طریق ایمیونوگلوبولین، سلول‌های سفید معینی را فعال می‌کند که نتیجه‌ی آن التهاب و سوزش داخلی یا بیرونی است.

در این مطلب چند دمنوش گیاهی برای تسکین حساسیت‌های فصلی و آلرژی به شما معرفی شده است.

بیشتر بدانید : خانه تان را ضد آلرژی کنید!!

درمان آلرژی بهاری با چای گیاهی رویبوس

چای قرمز یا رویبوس حاوی چندین ترکیب طبیعی (بیوفلاونوئیدها مانند روتین و کوئرستین) است که مانع از پیشرفت حساسیت می‌شود. مصرف منظم چای رویبوس به متابولیسم آلرژن‌ها و کاهش علائم از جمله تحریکات پوستی کمک می‌کند.

درمان آلرژی بهاری با زنجبیل

خواص زنجبیل بسیار زیاد است و اغلب برای مبارزه با حالت تهوع استفاده می‌شود. با این حال، چای‌های حاوی زنجبیل یک آنتی‌هیستامین طبیعی و عالی هستند. دمنوش زنجبیل به کاهش التهاب مخاط بینی نیز کمک می‌کند.

درمان آلرژی بهاری با نعناع فلفلی

دمنوش‌های نعناع فلفلی یا دمنوش‌های گیاهی به عنوان ضد احتقان عمل می‌کنند. این نوع نعناع ترشح آنزیم‌های ضد التهابی مانند هیستامین‌ها را که عامل واکنش‌های ایمنی در برابر آلرژن‌ها هستند، کاهش می‌دهد.

درمان آلرژی بهاری با بادرنجبویه

بادرنجبویه، گیاهی از خانواده نعناع که معطر و دارای رایحه لیمو است. دمنوش‌های گیاهی با بادرنجبویه، سردرد و علائم تنفسی مرتبط با آلرژی فصلی را تسکین می‌دهند، علاوه بر آن باعث آرامش نیز می‌شوند.

درمان آلرژی بهاری با 7 دمنوش خانگی
درمان آلرژی بهاری با 7 دمنوش خانگی

درمان آلرژی بهاری با شیرین بیان

ریشه‌های شیرین بیان به دلیل اثرات آنتی‌هیستامینی و ضد التهابی خود مشهور هستند. دم‌کرده چای گیاهی با شیرین بیان به رفع خارش بینی نیز کمک می‌کند.

درمان آلرژی بهاری با چای سبز

چای سبز یک آنتی‌اکسیدان غنی از کوئرستین است، یک ترکیب گیاهی که محافظت ضد التهابی در برابر آلرژن ها را تقویت می‌کند. این کوئرستین است که به چای سبز رنگدانه می‌دهد و به کاهش واکنش‌های ایمنی در برابر گرده گل‌ها، گرد و غبار و موهای حیوانات کمک می‌کند.

درمان آلرژی بهاری با زردچوبه

زردچوبه به دلیل اثرات ضد التهابی آن، کاملاً شناخته شده است. علاوه بر این، عنوان یک آنتی‌هیستامین طبیعی به کاهش شروع علائم ناشی از آلرژی فصلی نیز کمک می‌کند.


بیشتر بدانید : درمان حساسیت و آلرژی بهاری با چند راه ساده و موثر

بیشتر بدانید : حساسیت فصلی بهاره را با روش های خانگی کمتر کنید!!


گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khabaronline.ir