آلرژی به رنگ های تاتو در لب و به ويژه چشم از انواع آلرژی های خطرناك به شمار می رود و ابتلا به ايدز، هپاتيت و تب خال از بدترين عوارض اين عمل است...


متخصص پوست و مو، پاك كردن "تاتو" (انواع خالكوبی) را در آرایشگاه های زنانه خطرناك دانست و به افرادی كه به هر دلیلی در چهره و بر روی بدن خود، این كار را انجام داده اند،‌ هشدار داد، تا خالكوبی های خود را در مراكز معتبر پاك كنند.

دكتر زهره نیكبخت در گفت و گو با ایرنا، افزود: این افراد بدون علم پزشكی و با استفاده از رنگ های سفید و اسید، رنگ پوست را سفید می كنند و لایه های رنگ تیره تاتو را به اعماق پوست هدایت می كنند.

نیكبخت، به رواج انواع و اقسام 'تاتو' در میان جوانان، زنان و مردان اشاره كرد و افزود: استفاده از رنگ های غیر استاندارد و غیر استریل، منجر به انواع آلرژی های زودرس و عفونت های باكتریال می شود.

این متخصص پوست و مو و جراحی لیزر، آلرژی به رنگ های تاتو در لب و به ویژه چشم را از انواع آلرژی های خطرناك عنوان كرد و یادآورشد، ابتلا به ایدز، هپاتیت و تب خال از بدترین عوارض این عمل به شمار می رود.

دكترنیكبخت گفت: بسیاری از افراد پس از انجام تاتو در محیط های غیر بهداشتی به دنبال راه های پاك كردن آن هستند كه این اشتباه خطرناك تر از اشتباه اول آنان است چرا كه در مكان های بی نام و نشان و غیر بهداشتی، رنگ تاتو را با رنگ سفید و یا اسید پاك می كنند.

وی گفت: مراكز مجهز علمی و متخصصان پوست و مو با استفاده از روش های استریل، بهداشتی و علمی می توانند بخش های آسیب دیده در 'تاتو' ترمیم كنند.

 

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:asriran

 

مطالب پیشنهادی:
7 دشمن سر سخت پوست
ده روش برای جلوگیری از حساسیت به لوازم آرایشی
همه چیز در مورد کشیدن پوست صورت (لیفتینگ)
شش حقه زشت صنعت لوازم آرایش و زیبایی
کرم پودرهایی که حساسیت پوستی می دهند!!