كرم‌های بازسازی‌كننده پوست كرم‌‌هايی هستند كه پوست‌های شكسته را بازسازی و ترميم می‌كنند. اين پوستها معمولا خشك و كم‌آب هستند، اغلب قرمز و ملتهب به نظر مي‌رسند...

 

از كرم بازسازي‌كننده شب چه مي‌دانيد؟
 
آیا شما هم جزو آن دسته از خانمهایی هستید که باید از این کرم شب استفاده کنید یا خیر؟

 

كرم‌های بازسازيیكننده پوست كرم‌‌هايی هستند كه پوست‌های شكسته را بازسازی و ترميم می‌كنند. اين پوست‌ها (شكسته) معمولا خشك و كم‌آب هستند، اغلب قرمز و ملتهب به نظر می‌رسند، سفتی و خاصيت ارتجاعی خود را از دست داده‌اند و از نظر بيمار، اين نوع پوست‌ها اصطلاحا ريخته است.
 
دكتر نيما استواری علت‌ ايجاد اين نوع پوست را شست‌وشوی زياد، استفاده از مواد شوينده نامناسب، كاهش شديد وزن در فاصله زماني كوتاه و استفاده بيش از حد از ليزر و پيلينگ عنوان می کند.
 
از نظر وی، كرم‌های بازسازی‌كننده، كرم‌هاي چرب و غليظی هستند كه فاكتورهای تغذيه‌ای بيشماری دارند و به دليل چربی‌ای كه دارند نبايد از آنها برای پوست‌های جوش‌دار و خيلی چرب استفاده شود. لازم است آنها در يك دوره درمانی و توسط پزشك متخصص مصرف شوند تا پوست بتواند نرمی، ضخامت و شفافيت خود را پيدا كند و پس از آن كرم‌های تخصصی ديگر جايگزين شود.
 
این متخصص پوست و مو درباره بهترين مصرف‌كنندگان کرم بازسازی‌کننده شب مي‌گوید: خانم‌هايی كه به سن يائسگی می‌رسند، روند تخريب پوست‌شان به سرعت افزايش مي‌يابد. اين دسته از افراد كانديدهای مناسبي برای كرم‌های بازسازی‌كننده هستند. بهترين زمان استفاده از اين كرم‌ها، شب‌هاست؛ يعنی زمانی كه پوست در حال استراحت است بايد اين كرم‌ها روی پوست تميز استفاده و كمی ماساژ داده شود تا به خورد پوست برود. در زمان استفاده از اين كرم‌ها حتما بايد شوينده مناسب به بيمار معرفی و از شوينده‌های قوی يا قليايی پرهيز شود. در كنار اين كرم‌ها اگر چربی‌های زيرجلدی نيز آب شده باشد (با توجه به اين كه اين كرم‌ها تا عمق پوست نمي‌توانند نفوذ كنند) می‌توان از تزريقات زيرجلدی همچون تزريق ژل و چربی نيز در كنار اين كرم‌ها استفاده كرد. وی در آخر خاطرنشان مي‌كند؛ پوستی كه تحت درمان با كرم‌های بازسازي‌كننده است نبايد هم‌زمان با ليزر، پيلينگ و مواد شيميايی لايه‌بردار درمان شود. بنابراين بايد صبر كرد تا پوست ترميم و بازسازي شود سپس درمان ليزری را برنامه‌ريزی كرد.
 
تهیه و گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع: خانواده سبز
 
مطالب پیشنهادی:
نکات مهمی که خانمها باید در باره ی کاشت مژه بدانند!
آرایشی مناسب برای عکس گرفتن!
پرطرفدارترین رنگ موهای امسال در بین دختران و خانمها!
آرایشهایی خاص و زیبا برای چشمان شما( تصویری)
محلولی خانگی برای رفع چربیهای زیر پوست!