اگر شما فردی هستید که ریزش موهای‌تان به دلیل رژیمی است که دارید توصیه می‌کنیم ویتامین‌های بیشتری را وارد رژیم غذایی خود کنید .

بهترین ویتامین برای موهای آسیب دیده باید حاوی چه ویتامینی باشد ؟
 
شامپو‌های و نرم کننده‌هایی که برای موهای‌تان استفاده می‌کنید باید در درجه ی اول حتما حاوی تقویت کننده‌هایی برای موهای‌تان باشد .
 
بعضی از افراد با رژیم‌های خاصی که می‌گیرند باعث می‌شوند که ریزش مو پیدا کند ، زیرا با رژیم‌های نا متعادل و غیر استانداردی که افرادی می‌گیرند سبب می‌شود موهای شان ریزش پیدا کند یا موهایی که آسیب دیده بودند زودتر شروع به ریزش کنند .
 
اگر شما فردی هستید که ریزش موهای‌تان به دلیل رژیمی است که دارید توصیه می‌کنیم ویتامین‌های بیشتری را وارد رژیم غذایی خود کنید .
 
در وحله ی بعدی توصیه می‌کنیم که اگر موهای بلندی دارید ، موهای‌تان را کوتاه کنید تا ویتامین‌هایی که از لحاظ غذاهای خوراکی دریافت کرده اید بیشتر موهای‌تان را پوشش دهد و بیشتر بتواند ویتامین‌های لازم را بین تارهای و ساختمان مو تقسیم کند .
 
نکته ی مهم بعدی که وجود دارد ، بدین شرح می‌باشد :
شما هیچ گاه نباید رژیم‌های سخت و شدیدی را بگیرید برای مثال رژیم‌هایی که در عرض یک ماه ده کیلو وزن کم کنید ،  این رژیم‌ها علاوه بر این که بر روی اعضای بدنتان اثر فوق العاده منفی دارد بر روی موهای‌تان نیز تاثیر گذار است .
 
کالری بدن‌تان را کم کنید نه این که کاملا آنها را قطع کنید . شما حداقل هفته ای باید یک کیلو وزن کم کنید نه بیشتر .
علاوه بر این که ویتامین‌های خوراکی می‌خورید ، موهای‌تان را نیز حتما ویتامینه کنید .
 
برای مثال شما می‌توانید از قرص‌های آهن استفاده کنید تا رشد موهای تضعیف شده‌تان بهبود یابد . پروتیین‌هایی مانند گوشت را حتما در وعده‌های غذایی خود قرار دهید . قرص‌هایی مانند امگا سه را نیز در هفته دو یا سه بار بخورید .
 
امگا سه رشد موهای‌تان را تسریع می‌بخشد . ویتامین‌های که برای رشد مو مفید هستند : ویتامین‌های مانند : ب12 ، ب  ، ب  کمپلکس هستند . تخم مرغ، گوشت ، مرغ ، ماهی منبع غنی از پروتئین‌های و ویتامین ب هستند .  اگر می‌خواهید موهای‌تان براق و شفاف شود بهتر است ویتامین ب بخورید البته باید با تجویز پزشک‌تان باشد زیرا در بعضی از موارد خوردن بی جهت ویتامین‌های باعث مشکلات فیزیولوژی در افراد می‌شود .
 
قرصی به نام زینک نیز وجود دارد که برای رشد موهای بسیار موثر می‌باشد . قرص زینک حاوی روی می‌باشد که برای موهای بسیار ماده ی مناسبی می‌باشد . البته باز هم متذکر می‌شویم مصرف این قرص‌های تنها باید با صلاح دید پزشک‌تان باشد نه این که خودتان تحویز کنید . قرصی به نام سولفور نیز وجود دارد که بافت‌های و تارهای مویی که آسیب دیده‌اند و به سختی امکان وجود دارد که رشد کنند را تقویت می‌کند .
 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
آموزش کوتاهی مو توسط خودتان!(2)
عوامل موثر برای حجم موها !
آموزش کوتاهی مو توسط خودتان!(1)
مدل‌هایی برای موی خاكستری
جوانتر کردن دستها و ناخنها تنها در 10 دقیقه !