اگر روزانه عادت کنید که هر بار بعد از شستن صورت، محلول فوق را با پنبه به صورت بمالید، با این روش شما حالت طبیعی و اسیدی پوست صورت خود را باز یافته و بدون شک پوستی شفاف و تصفیه از لکه ها و نا صافی ها خواهید داشت...
 

طبق تحقیقات جدید، پوست و مو دارای یک اسید سطحی هستند که سبب حفاظت آنها در مقابل بیماری ها و به خصوص باکتری ها ی مضر می گردد.برای هر چه زیباتر کردن پوست و و باید به عنوان یک اصل پذیرفت که این اسید بعد از شستن، بتواند روی پوست حالت موازنه را برقرار کند و برای دستیابی به این منظور با تشخیص محلولهای اسیدی که درمنزل قابل دسترسی است، همیشه ph پوست را بین 2 و 4  تا 5 و 6 ثابت نگه داشت.

محلول اسیدی برای ثابت نگه داشتن ph پوست وطراوت بخشیدن آن:

سرکه سیب یا سرکه سفید تقطیر شده :       یک قسمت

آب مقطر یا آب جوشیده ی سرد شده :          8 قسمت

1- اگرروزانه عادت کنید که هر بار بعد از شستن صورت محلول فوق را با پنبه به صورت بمالید، با این روش شما حالت طبیعی و اسیدی پوست صورت خود را باز یافته و بدون شک پوست شما شفاف و تصفیه از لکه ها و نا صافی ها می شود.

2- راه دیگر برای حفظ ph پوست صورت (اسیدی) استفاده از ماست ترش و سایر ترشی های گیاهی مثل آبلیمو و... می باشد مشروط بر اینکه رقیق بوده که بهتر است برای این کار از آبلیموی تازه یا آب نارنج که تا سه برابر رقیق شده است استفاده نمود.

3- شستن وپاک کردن صورت با شیر مانده و ترش شده بسیار موثر است.

تذکر 1: لیمو شیرین، انگور،کاهو، لیموعمانی و سیب نیز خاصیت اسیدی دارند و می توانند به پوست اسید لازم را برسانند.

تذکر2: در استفاده از لیمو عمانی باید پوست خیلی چربی داشته باشید ولی در موارد دیگر می توان از آب میوه استفاده کرد.

تذکر3: اگر پوست شما حساس بوده و با مایعات ترش تحریک می شود می توانید آنها را با کمی عسل مخلوط کنید و به عنوان ماسک زیبایی از آن استفاده نمایید و پس از یک ربع ساعت، پوست را با آب گرم بشویید.
 
 
تهیه وگردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ - ماهنامه ی راز زیبایی
 
www.seemorgh.com/lifestyle
 
 بازنشر اختصاصی سیمرغ
 
 
 
 
مطالب پیشنهادی:
 
خوراکی هایی موثر برای رفع جوشهای صورت!
 
رفع لکه های صورت با موادی کاملا طبیعی !
 
آموزش ماساژ صورت !
 
بایدها و نباید‌هایی برای پوست‌های چرب!!
 
توصیه هایی برای مراقبت از پوست خشک
 
 
 
 
 

 
X