بیشتر اوقات خیلی از خانم به آرایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند نه بخاطر این که موهایشان را کوتاه کنند بلکه بخاطر این که می‌خواهند به بلندی موهایشان فرم و شکل تازه‌ای بدهند.
 

بیشتر اوقات خیلی از خانم به آرایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند نه بخاطر این که موهایشان را کوتاه کنند بلکه بخاطر این که می‌خواهند به بلندی موهایشان فرم و شکل تازه‌ای بدهند. اکثر خانم‌ها اگر اغراق نکرده باشم نگویم 99% می‌توانم بگویم که 95% آنها قریب به اتفاق معتقدند که آرایشگرها در همه جای دنیا مثل هم هستند و یک سانتیمتر را شش سانتیمتر می‌فهمند!!! راستش را بخواهید من خودم هم با این نظر موافق هستم زیرا بارها برایم این اتفاق افتاده است و هر بار از آرایشگاه ناراحت بیرون آمده‌ام. اگر کسی برای کوتاهی موهایش 3 سانتیمتر را در نظر بگیرد، من 5/2 سانتیمتر موهایش را کوتاه می‌کنم. و این مورد چیزی است که رضایت اکثر مشتری‌ها را جلب می‌کند. به همین خاطر به همه‌ی خانم‌های آرایشگر یا هنرجوهای آرایشگری توصیه می‌کنم که هر وقت با قیچی بالای سر مشتری بودید در دل به خودتان بگویید:" ایشان نیز به اندازه‌ی من موهایشان را دوست دارند و شاید خیلی بیشتر "پس در کوتاه کردن قد موها بسیار دقت کنید.

 

در زیر نحوه‌ی مرتب کردن یک موی بلند را مرحله به مرحله توضیح می‌دهم:
 
 
مو را مرطوب کرده و هر لایه را در جهت خواب خودش به آرامی شانه و به طرف پایین صاف و مرتب کنید.
 

مو را بطور عمودی به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. (از فرق سر تا انتهای گردن و از پشت گوش تا گوش دیگر. این طوری سر به چهار قاچ عمودی تقسیم می‌شود.) لایه‌های طرفین سر را با کلیپس ثابت کنید تا در حین کوتاهی تداخل ایجاد نکند و کار شما دقیق‌تر انجام شود. 

 قد مو را مشخص کنید. مثلا مشتری مایل است به اندازه‌ی سه سانتیمتر موهاییش را کوتاه کند. برای انجام این کار ما کوتاهی را با زاویه‌ی صفر شروع می‌کنیم. یعنی بدون اینکه مو را بلند کنیم سر جایش و مماس با پوست بدن از پایین به اندازه‌ی سه سانتیمتر کوتاه می‌کنیم. همین کار را هم برای لایه‌ی بعدی پشت سر انجام می‌دهیم یعنی با داشتن قد راهنمای لایه‌ی اول لایه‌ی بعدی را نیز با همان زاویه‌ی صفر درجه کوتاه می‌کنیم. 
 
 
بعد از اینکه این لایه‌ها را به قد مورد نظر کوتاه کردیم، برای اینکه یک مدل فانتزی ایجاد کنیم همین لایه را به طرف بالا گرفته و با زاویه‌ی 90 درجه و عمود بر پوست سر با نوک قیچی پیتاژهای زیگزاگ در آن ایجاد می‌کنیم. یا می‌توانیم از قیچی پیتاژ استفاده نماییم. این کار خط قیچی را از بین برده و مو را لایه لایه و پرپشت تر نشان خواهد داد. بعد از مرتب کردن لایه‌های پشت سر ، طرفین سر را نیز با زاویه‌ی صفر و با در نظر گرفتن قد راهنمای نزدیک به گوش کوتاه می‌کنیم. حالا دور تا دور سر با زاویه‌ی صفر کمی کوتاه شده است.
 
سپس هر یک از این چهار لایه را بار دیگر با زاویه‌ی 90 درجه گرفته و انتهای مو را با کوتاهترین قد راهنما کوتاه می‌کنیم.
 
و باز با نوک قیچی می‌توانید مو را پیتاژ کنید یا از خود قیچی پیتاژ استفاده کنید. 
 
برای سه لایه‌ی باقی مانده نیز این کار را تکرار کنید. حالا فرم دهی به مو به اتمام رسیده است. این مو را می‌توانید به دو مدل کلاسیک قدیمی و صاف و درهم امروزی فرم دهید. این بستگی به موقعیت اجتماعی ، سن طرف و مکانی که مشتری خود را برای ورود به آن آماده می‌کند بستگی دارد. یک آرایشگر خوب باید موقعیت‌های اجتماعی افراد را به خوبی تشخیص بدهد و با توجه به علاقمندی مشتری کار را به اتمام برساند. 
 

ابتدا مدل صاف و درهم امروزی:

کف دستهایتان را به سرم یا پماد فرم دهنده یا براق کننده آغشه کنید و آن را بر روی ساقه‌ی مو بکشید. سپس به کمک اتو مو ، مو را به لایه‌های نازک تر تقسیم کرده و مانند شکل اتو کنید. این کار را برای تمام دور سر انجام دهید.
 
این هم یک موی صاف اتو شده بعد از اتمام کار 
 
یا می‌توانید آن را به شکل یک مدل کلاسیک فر دار آماده کنید برای این منظور کمی اسپری مو را قبل از فر کردن به مو بپاشید این کار استحکام فر مو را بیشتر می‌کند.
 
 با کمک بابلیس لایه‌ی نازکی از مو را برداشته و به دور آن بپیچید و بعد از زمان کوتاهی حلقه‌ی مو را به آرامی باز کرده و برای اطمینان بیشتر دو باره کمی اسپری تثبیت کننده به آن بپاشید. این کار را برای دور تا دور موهای سر انجام دهید. بعد از خشک شدن موها می‌توانید با نوک شانه فرها را از هم باز کنید تا مو پر پشت تر نشان داده شود.
و در نهایت این هم یک استیل کلاسیک زیبا با موهای فردار زیباتر
 
 
 
گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع: arayeshgar.blogsky.com 
 
مطالب پیشنهادی:
تصاویری از جدیدترین شینیون های سال!(1)
آموزش دو مدل موی هالیوودی
چند مدل موی زیبا مخصوص دختر بچه ها(تصویری)!
مرتب کردن موی پسر بچه ها در منزل
هفت بلایی که خانمها سر موهایشان می‌آورند!