همه افراد علاقه دارند كه موهای زیبا و سالم داشته باشند و از آنجایی كه انسان به تنوع نیز گرایش دارد رنگ های و مدل های مختلف مو را می آزماید.

 

 همه افراد علاقه دارند كه موهای زیبا و سالم داشته باشند و از آنجایی كه انسان به تنوع نیز گرایش دارد رنگ های و مدل های مختلف مو را می آزماید.
سوالی كه برای خانم ها پیش می آید این است كه: آیا می توان با داشتن رنگ های مختلف روی موها آنها را سالم نگه داشت؟
 
 
یكی از مهمترین نكات در مورد سلامت مو این است موها به هر رنگ و مدلی كه باشند باید مرتب تقویت شده و چك شوند.
موهای طبیعی كه فاقد رنگدانه شیمیایی یا گیاهی هستند با تغذیه سالم ،كوتاهی و شستشوی مرتب و استفاده حداقل از حرارت سشوار یا اتو و... سالم و درخشان می مانند ولی در مورد موهای رنگ ، فر ،دكلره ویا صاف شده بصورت شیمیایی باید مراقبت های مرتب زیر نظر متخصصین صورت گیرد و نكته بسیار مهم این است كه این افراد نباید از تقویت كننده ها و رنگ های گیاهی استفاده كنند زیرا مواد شیمیایی و گیاهی در تضاد هستند و استفاده از این مواد با هم باعث پوسیدگی و خرد شدن تدریجی موها می شود.
 
استفاده از رنگ ها ، اكسیدان و پودر های دكلره نا مرغوب دارای آمونیاك بالا و همچنین انجام رنگ و مش و سایر خدمات پیرایشی توسط افراد غیر متخصص باعث ریزش ، پوسیدگی و آسیب های جدی به ساقه و ریشه مو میشود كه در بسیاری از موارد قابل بازگشت و ترمیم نیست.
 

سوال دیگری كه مطرح است این میباشد كه استفاده از مواد مراقبت از مو مانند: ویتامینه ها، نرم كننده،ماسك مو و ماده كراتین چقدر مفید است؟
اگر انجام خدمات رنگ و مش وفر و... بصورت صحیح باشد، به علت اینكه در حین انجام PH مو تغییرپیدا كرده و دریچه های ریز روی ساقه مو باز میشود با استفاده از نرم كننده و ویتامینه ها میتوان این دریچه ها را بست و PH مو را به حالت نرمال برگرداند. ولی در مورد ماده كراتین كمی متفاوت است.
 
 
این ماده ساختاری شبیه به پروتئین داخل مو به همین نام دارد كه به گفته سازندگان آن با ورود به ساختار مو توسط حرارتجایگزین ماده اصلی از دست رفته شده و از شكستن و خرد شدن مو جلوگیری می كند.
این سرویس كه كمی هم گران است در مورد موهایی كه بصورتشیمیایی آسیب دیده و ساقه آن خرد و شكننده و زبر شده اند كاربرد دارد و كمكی به توقف ریزش مو نمی كند.
 
 
گردآوری :گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع: makeupnini.blogfa.com
 
 
مطالب پیشنهادی: 
بدترین محصولات آرایشی سال 2009
توصیه ای از بابی براون در مورد پوستهای چرب و براق!
پوست در زمستان از تو چه می‌خواهد؟
از ماسک‌ها درست استفاده کنید
پنج راز طبیعی طب چینی برای زیبایی پوست