قطعاً در کشوی آرایش شما , لوازم آرایش متعددی وجود دارد که هنگام بیرون رفتن از منزل لازم نیست همه آنها را با خود ببرید.
  هیچ گاه خانه را بدون یک کیف آرایشی ضروری ترک نکنید

قطعاً در کشوی آرایش شما , لوازم آرایش متعددی وجود دارد که هنگام بیرون رفتن از منزل لازم نیست همه آنها را با خود ببرید.

موارد زیر به لوازم آرایشی اساسی اشاره دارد که هنگام بیرون آمدن از خانه باید در کیف سفری خود به همراه داشته باشید . کیف های سفری معمولاً دارای یک آیینه نیز می باشند که بسیار قابل استفاده است.

بیشتر بدانید : برندهای معروف لوازم آرایش را در ایران بشناسید

1-      کرم ضد آفتاب خوب :
مواد آرایشی نمی تواند از پوست شما در مقابل اشعه UV خورشید محافظت کند. کرم نرم کننده ای تهیه کنید که ضد آفتاب هم داشته باشد در اینصورت شما یک محصول دوکاره خواهید داشت که هم پوستتان را نرم و صاف نگه داشته و هم از خسارت اشعه آفتاب جلوگیری خواهد کرد. در عین حال می توانید نوع سفری آن را بخرید که جای کمتری هم در کیفتان بگیرد.
 

2-      شما یک پایه آرایشی خوب نیاز دارید که وقتی می خواهید بیرون بروید پوست صورت شما را صاف و یکنواخت کرده و روزنه ها و سوراخ های قابل رویت آن را به حداقل برساند و نقصهای پوست را پنهان کند , که این فقط کار خودتان است.

شما نیاز به یک پودر فشرده برای روتوش سریع پوستتان خواهید داشت در زمانی که شما وقت لازم برای ترمیم آرایشتان ندارید.
 

3-      ریمل در کیف لوازم آرایش شما نیز بسیار ضروری است . معمولاً چشمها نقطه کانونی صورت هستند و قطعاً شما دوست دارید که همیشه زیبا و درخشان باشند.

یک ریمل ضدآب انتخاب کنید که اگر مثلاً به سینما رفتید و فیلمی دیدید که اشکتان درآمد و یا به ساحل دریا رفتید مشکلی ایجاد نشود.
 
 
4-      یک مداد دوکاره تهیه کنید که به عنوان خط چشم نیز کار کند , برای خانمهایی که پوستشان سبزه است مداد قهوه ای کاربرد بیشتری دارد , البته برای سبزه های تیره مداد سیاه ترجیح دارد.
5-      آرایش چشمتان را با یک سایه چشم کامل کنید. سایه ها با رنگ های اصلی , تیره , روشن و رنگهای تاثیر گذار در بازار یافت می شوند.

6-      برای لب ها همیشه باید یک مرطوب کننده همراه داشته باشید تا همیشه لبهایتان را نرم و صاف نگه دارد چون رژ یا خط لب موجب برطرف شدن پستی بلندی ها و سطح ناصاف لب ها نمی شود.

اگر می خواهید برای عصر بیرون بروید از مداد لبی استفاده کنید که فقط یک درجه تیره تر از رژ لبتان باشد و از برق لب نیز استفاده کنید و برق لب می تواند در طول روز زیبایی ظاهرتان را تامین کند.

7-      فرچه ی آرایشی فراموش نشود , برای کیف لوازم آرایش سفری می توانید از فرچه هایی که دسته آن جمع می شود استفاده کنید.

8-      در خاتمه حتماً کیف سفری تهیه کنید که درب آن طوری بسته شود که لوازم داخل آن ( کرم و پودر و ... ) به درون کیفتان نریخته و آن را آغشته به مواد آرایشی نکند.

 

گزینه هایی برای موقعیت های خاص

همواره بهتر است که سبک سفر کنید , اما شما ممکن است بخواهید نگاهی به موارد زیر بیندازید که ممکن است به آنها در مواردی نیاز پیدا کنید.

موچین ایده خوبی است . هیچ چیز نمی تواد بهتر از یک آرایش مناسب ابرو به سرعت کامل بودن آرایش شما را نمایان سازد. شما می توانید موچین را با جعبه آن بخرید که به این ترتیب از سوراخ شدن و آسیب رسیدن به سایر اشیای داخل کیف شما به وسیله لبه های تیز موچین جلوگیری شود.

 یک وسیله نجات بخش دیگر سوهان است , اگر تابحال یکی از ناخن های شما شکسته باشد شما حتما متوجه شده اید که آن لبه های تیز ناخن وحشتناک به نظر می رسند و به هر چیزی گیر می کنند.

فراموش نکنید که همیشه یک بسته خوشبو کننده دهان نعنایی همراه داشته باشید , شما ممکن است ظاهری خیره کننده داشته باشید ولی با بوی سیر و پیازی که همراه ناهار خورده اید زیبایی شما دیگر اهمیتی نخواهد داشت.

همه این اقلام اساسی را فراهم آورید و آنها را در یک جعبه یا کیف لوازم آرایشی زیبای زیپ دار بگذارید و به این ترتیب شما برای هر چیزی که قرار است برایتان در طول روز یا بعداز ظهر پیش آید آماده خواهید بود.

 

تهیه و ترجمه :گروه سبک زندگی سیمرغ -مترجم گلمهر جعفر نادری
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ