با کپسول هاي ويتامين ای به جنگ راديکالهای آزاد برويد. يک عدد کپسول 1000 ميلي گرمي را با يک سنجاق تميز سوراخ کنيد و محتوای آن را مستقيما روی پوست بماليد و يا آن را با کمي مرطوب کننده مخلوط کنيد...
 
7 دشمن سرسخت پوستتان را بشناسید : 

1-کشیدن سیگار

 نیکوتین، جرم توتون و دود حجم خون را در پوست افزایش میدهند. این امر موجب شل شدن و کاهش انعطاف لازم پوست میگردد. علاوه بر این سیگار کشیدن باعث از بین رفتن درخشندگی پوست و کدر شدن آن شده و به پوست ظاهری زرد میبخشد. پوست به اکسیژن نیاز دارد زیرا اکسیژن به ساختن کلاژن و الاستین کمک میکند و گردش خون را در پوست سریعتر میکند.  ورزش از هرگونه محصول آرایشی بهتر میزان اکسیژن پوست را بالا میبرد. روزانه سی دقیقی پیاده روی با قدم های تند به مراتب بهتر از خرید یک محصول با قیمت سی هزار تومان است. بسیاری از این فرآورده های شیمیایی تاثیری بر میزان اکسیژن پوست ندارند.

2-الکل 

نوشیدن الکل پوست را دهیدراته میکند، رگهای خونی را گشاد میسازد و باعث سرخی پوست میگردد.

 

3-نور خورشید 

همه ما اکنون میدانیم که نور خورشید تا چه اندازه ای برای پوست زیان آور است.  پس چرا اجازه میدهید چهره تان در برابر نور خورشید چون یک ماهیتابه سرخ شود؟ میتوانید با استفاده از کرم های ضد آفتاب تا حدی از اثرات زیان بار  نور خورشید بکاهید، بنابراین روز خود را با مصرف این کرم ها آغاز کنیدو یا پس از غروب خورشید از منزل خارج شوید.

4-رادیکال های آزاد 

با کپسول های ویتامین ای به جنگ رادیکالهای آزاد بروید. یک عدد کپسول 1000 میلی گرمی را با یک سنجاق تمیز سوراخ کنید و محتوای آن را مستقیما روی پوست بمالید و یا آن را با کمی مرطوب کننده مخلوط کنید.

 

5-افراط در خوردن 

پرخوری میتواند بدنتان را دچار کمبود مواد مغذی سازد. به دنبال نارسایی مواد مغذی در بدون پوست نازک میشود و خیلی زود و به آسانی آسیب خواهد دید و دیگر طراوت و شفافیت گذشته را نخواهد داشت. علاوه بر این چاقی و لاغری های متعدد باعث شل و آویزان شدن پوست میگردد.

 

6-داروها 

برخی از داروها میتوانند موجب حساسیت پوست نسبت به نور شوند. زمانی که دارو مصرف می کنید، به ویژه آنتی بیوتیک،  درباره اثرات جانبی آن از دکتر توضیح بخواهید، شاید لازم باشد در طول مدت درمان و استفاده از دارو، پووست خود را در برابر نور خورشید قرار ندهید.

 

7-تلفن 

چطور ممکن است تلفن دشمن سلامت پوست باشد؟ تا حالا شده ترک های ریزی در اطراف چانه تان ببینید؟ هیچ میدانید در افرادی که در طول روز مدت زیادی را با تلفن صحبت میکنند این ترک ها ممکن است به خاطر تکیه دادن گوشی تلفن به چانه باشند؟هر چند وقت یک بار گوشی تلفن خود را ضدعفونی کنید و عادت کنید که گوشی را به چانه خود تکیه ندهید.
 
 
 
گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
 
www.seemorgh.com/lifestyle
 
منبع: arayesh.coM
 
 
مطالب پیشنهادی:
 
دشمنان پوست
 
برای تمیز کردن پوست صابون بهتر است یا کرمهای شستشو؟!
 
خودتان کرم مرطوب کننده ی طبیعی و بسیار موثر برای پوستتان درست کنید!؟
 
ماسک زردآلو مخصوص از بین بردن لکه های صورت و روشن کننده ی پوست
 
تونیک موثر برای پاکسازی و سفید شدن پوست های تیره
 
در این هوای آلوده هوای پوستتان را داشته باشید!!