آلزایمر به مشکلی برای اقتصاد جهان تبدیل می‌شود!
این مساله فقط یک موضوع بهداشت و سلامت نیست، بلکه دارای ابعاد اقتصادی است.
 
 

پژوهشگران هشدار می‌دهند به خاطر افزایش شمار مبتلایان به آلزایمر، این بیماری زوال دهنده قوای عقلی دارای آثاری بر اقتصاد جهانی خواهد بود.
 
خبرگزاری اتریش از واشنگتن گزارش داد، کارشناسان در جلسه‌ای که در کمیته خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برگزار شد، توضیح دادند که در حال حاضر شمار مبتلایان به بیماری آلزایمر در جهان بین 24 تا 37 میلیون نفر است که این رقم ممکن است تا سال 2050 به 115 میلیون نفر افزایش یابد.
 
 
دیزی آکوستا، رییس انجمن بین المللی بیماری آلزایمر (ADI) گفت هزینه‌های درمانی بیماران آلزایمر به شدت افزایش خواهد یافت.
 
 
به گفته آکوستا، سال گذشته هزینه‌های درمانی این بیماران به 604 میلیارد دلار رسید که یک درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی است.
 
بیل تیس، عضو انجمن آلزایمر هم خواستار در اختیار گذاشتن ابزار بیشتر برای مقابله با این بیماری شد.
 
وی گفت برای تحقیقات مربوط به سرطان، سالانه شش میلیارد دلار ، برای بیماری‌های قلبی چهار میلیارد دلار و برای ایدز دو میلیارد دلار صرف می‌شود، اما سقف بودجه‌ای که برای بیماری آلزایمر در نظر گرفته شده، 450 میلیون دلار است.
 
 
جورج ورادنبورگ، عضو سازمان آمریکایی مقابله با آلزایمر هم با اشاره به اینکه کشورهای صنعتی غربی بیشتر با این بیماری درگیر هستند، گفت این مساله فقط یک موضوع بهداشت و سلامت نیست، بلکه دارای ابعاد اقتصادی است.
این بیماری که حافظه و رفتار بیمار را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، در حال حاضر غیرقابل درمان است.
 
 
این بیماری به شدت وابسته به روند پیری افراد است. خطر ابتلا به آلزایمر هر پنج سالی که از 65 سالگی بگذرد، دو برابر می‌شود.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : hamshahrionline.ir
 
 
 
مطالب پیشنهادی :
چندمین پولدار جهان هستید؟
آموزش روشهای کاهش مصرف سوخت
ویژگیهای مشترک انیشتین و کارآفرین ها !
روش های کاهش مصرف برق در کولرهای گازی
چگونه ازصفرهای قبض برق بکاهیم ؟