میلیاردرهای شكم پرست !!
یك غذای خوش مزه یكی از بهترین راه حل‌هایی است كه در بدترین شرایط می‌تواند حتی برای لحظه‌ای انسان را راضی كند تا...
 
 
 
در فهرست ثروتمندان جهان افراد زیادی هستند كه از راه غذا،حساب‌های بانكی شان را پر می‌كنند. می گویند یكی از راه‌های رسیدن به قلب انسان‌ها، شكم آنهاست اما باید اضافه كرد همین شكم از راه‌های رسیدن به ثروت هم هست. یك غذای خوش مزه یكی از بهترین راه حل‌هایی است كه در بدترین شرایط می‌تواند حتی برای لحظه‌ای انسان را راضی كند. پنج نفر از میلیاردرهایی كه از راه غذا ثروت شان را به دست آورده‌اند از این قرار هستند :
 
 
 
 
رنه رزپی :
«رنه رزپی» مالک بهترین رستوران جهان از راه شکم به شهرت و ثروت رسیده است.ورود او به دنیای آشپزی کاملا اتفاقی بود اما وقتی با دنیای رنگارنگ آشپزی آشنا شد عزمش را برای حضور در این رشته جزم‌تر کرد.
 
رنه در سال 2004 رستوران «نوما» را در خانه‌ای قدیمی متعلق به قرن هجدهم در مرکز فرهنگی منطقه آتلانتیک شمالی تاسیس کرد.این رستوران در نظر سنجی سال 2008 از مردم،به عنوان بهترین رستوران جهان انتخاب شد و همچنین در نظرسنجی مطرح‌ترین سرآشپزهای جهان در مقام سوم بهترین رستوران‌های دنیا قرار گرفت.
 
 
 
 
گوردون رمزی :
 گوردون رمزی اسكاتلندی، برای كسب درآمد و كمك به خواهرش در هتل «راكسبری هاوس» اسكاتلند در بخش آشپزخانه به كار مشغول شد اما بعد احساس كرد به آشپزی علاقه زیادی دارد و می‌تواند ابتكار عمل نشان دهد و غذاهای متنوع تهیه كند.
 
 به همین دلیل برای آموزش به فرانسه سفر كرد و بعد از سه سال تصمیم گرفت به لندن برگردد و در آن‌جا حرفه‌ خود را ادامه دهد. او كارش را با یك رستوران ساده در چلسی شروع كرد اما خیلی زود در دیگر شهرهای انگلیس و بعد از آن در دوبی، توكیو، نیویورك و شیكاگو هم شعبه زد و جهانی شد.
 
 
 
 
تیم مالزر :
 تیم مالزر در ۲۲ ژانویه سال ۱۹۷۱ در آلمان به دنیا آمد. مالزر، کارش را از پله اول و در یك رستوران ساده شروع کرد و با مهارت و استعدادی که داشت، توانست غذاهای متنوع و منحصر به فردی را تهیه كند. توریست‌ها که از دیگر کشورهای اروپایی و شهرهای آلمان به هامبورگ می‌آمدند با خوردن یک‌بار غذا در رستوران «خانه سفید»، مشتری پر و پا قرص تیم مالزر می‌شدند.
 
 اهمیت کاری او تنها در کیفیت غذاهایش نبود. او در مدت پنج الی هشت دقیقه دستور پخت غذای کامل و خوشمزه‌ای‌را به مردم یاد می‌داد و در اسرع وقت و با صرفه‌جویی در زمان، غذایی مفید و مورد علاقه ارائه می‌کرد. دستورات آشپزی او به چند زبان ترجمه شده و هنوز هم طرفداران زیادی دارد.
 
 
 
 
مارکو پیر وایت :
 «مارکو پیر وایت»، 45 ساله،به عنوان پدر رستوران‌های مدرن شناخته می‌شود با این حال معتقداست زنان بهتر از مردان آشپزی می‌کنند. او معتقد است آشپز خانه‌های مدرن کنونی با فرهنگ جدید به این معنی است که زنان احتمال کمتری دارند که به مراحل بالای آشپزی دست یابند با این وجود از آنجایی که با عشق و علاقه آشپزی می‌کنند آشپز‌های بهتری هستند.وایت هم اکنون در اغلب نقاط اروپا نامی شناخته شده است و ثروت قابل توجهی هم دارد.
 
 
 
 
جیمی اولیور :
جیمی اولیور بریتانیایی افتخار این را دارد كه دولت کشورش را وادار کرده تا بودجه تغذیه مدارس را افزایش بدهد، به دوستداران غذا شیوه آشپزی تازه و معنی‌دار و دستورهای آشپزی الهام‌بخش آموزش داده و نوجوانانی از طبقه‌های محروم اجتماع را تبدیل به سرآشپزهای حرفه‌ای کرده است؛ او کسی نیست جز پادشاه آشپزی در تلویزیون.
 
علاوه بر موفقیت چشمگیر اولیور در تلویزیون، رستوران‌هایش هم شهرت جهانی دارند. سه مجموعه رستوران‌های او هر کدام با ۱۵ شعبه در آمستردام، ملبورن و آمریكا قرار دارند و باعث شدند او در جوانی و خیلی زود در بین ثروتمندترین‌های جهان قرار بگیرد.
 
 
 
گردآوری :گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : tehrooz.com
 
 
 
مطالب پیشنهادی :
با این روش دیگر سر قبوض با همسایه‌ها دعوا نخواهید کرد!
نقشه کسب و کارتان را قبل از شروع ، ترسیم کنید!
آلزایمر به مشکلی برای اقتصاد جهان تبدیل می‌شود!
چندمین پولدار جهان هستید؟
آموزش روشهای کاهش مصرف سوخت