برای انجام تمام كارهائی كه می‌خواهید انجام دهید یا برای لذت بردن از همه ی چیزهائی كه بدست می‌آورید، وقت كافی وجود ندارد،چاره اش ساختن زمانی است كه شما می‌خواهید.
 

مدیریت زمان در بدست اوردن سرمایه

شمامی‌دانید كه:

برای انجام تمام كارهائی كه می‌خواهید انجام دهید یا برای لذت بردن از همه ی چیزهائی كه بدست می‌آورید، وقت كافی وجود ندارد،چاره اش ساختن زمانی است كه شما می‌خواهید.

وقت طلاست،اگر شما هم مانند دیگر مردم باشید ،خواهید گفت كه به اندازه ی كافی وقت ندارید،كه حقیقتا راست می‌گوئید.
 مطمئنا یك حقیقت ساده را می‌دانید:شما با زمان می‌توانید پول بدست بیاورید،اما با پول نخواهید توانست زمان بیشتری را نصاحب كنید.

زمان یك محصول محدود است.مبحث ما در مورد بدست آوردن زمان بیشتر است و مطمئن باشید كه شما توان مالی كافی برای ساختن وقت دارید.به هر حال شما می‌دانید كه چقدر وقت از دست داده اید.

مصرف پول و وقت

مسلما حتی در تصورتان هم این نیست كه زمان با سرعت هرچه تمام تر در حال از دست رفتن است.روزهای كودكی شما،دورانی كه زمان تا بی نهایت ادامه داشت،ولی اینها فقط گذشته پشت سر شماست.حالا روزها ماهها و سالها در گذرند.با خود می‌پرسید این همه زمان و سرمایه به كجا می‌روند؟خانه،ماشین،مبلمان و لباس شما نشانگر این نكته ی مهم است كه شما چگونه زمان اشتغالتان را سپری می‌كنید.

هر اكتسابی قیمتی دارد،و قیمت آن زمانی است كه شما برای بدست اوردن پول برای خرید آن می‌گذرانید.برخی از این چیزهای اكتسابی فرسوده و غیر قابل استفاده می‌شوند،مثل ماشین كه در اثر استهلاك افت قیمت پیدا می‌كند،و برخی چیزهای اكتسابی از نظر قیمت رشد می‌كنند. مانند تعلیم و تربیت. اما این نكته حائز اهمیت است كه وقتی تعلیم و تربیت ارزشمند خواهد شد كه همراه با خلاقیت برای بدست آوردن پول باشد.

به هر حال ما در جامعه ای مصرفی زندگی می‌كنیم، در مطالعات اخیر روی مردم جامعه، بیشتر از نیمی از پاسخ دهندگان كه قشر كارمند بوده اند، گفته اند كه اداره‌ی زندگیشان از طریق حقوق تا حقوق است. پس بنابراین این نكته شگفت آور نیست كه كارمندان جوان بین 21 تا 30 سال پس انداز و سرمایه كمی داشته باشند، ولی این نكته تكان دهنده است كه بیشتر نصف كارمندان مسن بین 61 تا 69 سال هم در انتظار حقوق ماه بعدی برای پرداخت بدهكاری های خود هستند.

اگر شما فكر می‌كنید كه علت این معضل ،درآمد كم می‌باشد، بهتر است دوباره بررسی كنید. 34 درصد از كارمندانی كه حقوق بالای7500 دلار در ماه دریافت می‌كنند نیز محتاج به حقوق ماه بعدی خود می‌شوند. 
30 درصد از كارمندانی كه حقوق بالای 100000دلار در ماه دریافت می‌كنند نیز می‌گویند كه ماه تا ماه گذران زندگی می‌كنند. و در یك بررسی كلی نصف مردمی كه در شركتها و مؤسسات با حقوق و مزایای كافی كار می‌كنند، نگران پس انداز بازنشستگیشان هستند.

نگرش های نامعلوم زیادی وجود داره:چقدر پول كافیه؟چقدر وقت دارید؟برای شروع دیر نیست؟

اگر شما نمی‌توانید زمان را خریداری كنید،می‌توانید استفاده ی بهتری از زمانتان داشته باشید،و یك نكته ی مهم اینكه هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

ارزش وقت شما چیست؟

انتقاد مهم در ارزیابی روابط شخصی شما، ارزش پول و زمان است كه می‌تواند برای هر شخصی تفاوت داشته باشد. اینكه ارزش یك دقیقه یا یك ساعت از زمان كار را به دلار قرار دهیم، شما می‌توانید ارزش دلاری هر ساعت از كارتان را محاسبه كنید. بسیاری از شما ممكن است بگویید كه خود ما ارزش بیشتری نسبت به حسابهای ریاضی داریم كه حداقل دستمزد را می‌گیریم. ولی با این حال این تجربه را یكبار هم كه شده امتحان كنید:

كشف كنید كه شما در یك رنج هفتگی چند ساعت كار می‌كنید،سپس در آمد هفتگیتان را بر ساعات كاریتان تقسیم كنید.

این كار یك حساب و كتاب دشوار است، ولی در عین حال ممكنه شما به این پی ببرید كه هر ساعت از كاری كه می‌كنید،20 دلار یا حتی بیشتر ارزش دارد. دانستن اینكه چقدر سخت برای بدست آوردن پول كار می‌كنید، به شما چشم انداز جدیدی در مورد خرج كردن آن می‌دهد.

پاسخ به این سوال كه آیا وقت ارزش دارد یا نه؟ نه فقط به ارزش هر ساعت از وقت شما بستگی دارد، بلكه به چگونگی صرف وقت شما نیز بستگی دارد. یكی از سرگرمیهای من محاسبه ی خرج پوشاكم می‌باشد. پوشیدن كت زمستانی 250دلاری برای 2 سال، یعنی به عباتی 1دلار در هر روز(250 تقسیم بر 250 روز سرد در طی 2سال...........)شما نیز می‌توانید اهدافتان را به همین طریق بررسی كنید.

ارزش زمانی پول

راه دیكر برای محاسبه ارزش وقت و اینكه پول و سرمایه می‌تواند گسترش پیدا كند بدون هیچ نیروی فوق العاده ای سرمایه گذاری 200دلاری در یك حساب بازنشستگی شخصی می‌باشد.

به طور واضح، قدرت تركیب فشار وقت بر روی پول اجباری عمده است.مشكل اینجاست كه وقتی شما جوانید،هیچ ایده ای برای مدیریت زمان خود ندارید به خاطر اینكه زمان زیادی در دسترس خود دارید.وقتی شما جوانید،چشم انداز بلند و فهم و ادراك پختهای ندارید.متاسفانه زمانی به ارزش زمان پی می‌بریم كه در می‌ابیم كه این محصول محدودیست.

هیچكس نمیتواند منكر گذشت زمان شود.اگر راجع به آن بیاندیشیم بهتر می‌توانیم برناه ریزی كنیم،حتی اگر برای انجام تعهداتمان خیلی دیر شده باشد.امتحان كنید.................
 
 
 
مطالب پیشنهادی:
3 راه برای ارتقای تجارت و كسب و كار شما در یك بازه ی اقتصادی كوچك!
 رازهایی در مورد ثروتمندان!!
 هماهنگی دخل و خرج در خانه
 توصیه‏هایى به خانم‏هاى خانه‏دار براى تنظیم اقتصاد خانواده‏
 
 
 
 
 
 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:مجله success
اختصاصی سیمرغ