قیمت مواد غذایی امسال به رکورد جدیدی رسیده و تولیدکنندگان محصولات بیشتری عرضه می کنند که در قفسه فروشگاه ها وسوسه خرید را در ما ایجاد می کنند. برای فرار از این تله ها ۱۰ نکته زیر را در نظر داشته باشید...
دفعه بعدی که به سوپرمارکت می روید به یاد داشته باشید بیشتر روی اقلامی که نیاز دارید هزینه کنید. قیمت مواد غذایی امسال به رکورد جدیدی رسیده و تولیدکنندگان محصولات بیشتری عرضه می کنند که در قفسه فروشگاه ها وسوسه خرید را در ما ایجاد می کنند. برای فرار از این تله ها ۱۰ نکته زیر را در نظر داشته باشید...

سوپرمارکت دوست شما نیست
خود را به یک مغازه وفادار ندانید. خرید فله پیشنهاد خوبی است اما صرفا به خاطر اینکه با خرید مقدار زیاد، یک قلم جنس رایگان اضافی دریافت می کنید این کار را انجام ندهید. قبل از آن قیمت واحد را بررسی کنید شاید خرید میزان کمتر آن به صرفه تر باشد.

اقلام کم قیمت تر بخرید
سوپرمارکت ها موادغذایی ای که باید تازه باشند را با قیمت کمتری عرضه می کنند. از این مواد تهیه کنید و آنها را برای نگهداری در فریزر قرار دهید. حتی می توانید جنس روز را نخرید و روز بعد با تخفیف بیشتری آن را خریداری کنید. قفسه های مقرون به صرفه را که اغلب پشت فروشگاه قرار دارند حتما بررسی کنید.

تهیه فهرست خرید
از ولخرجی بپرهیزید و یک فهرست خرید تهیه کنید. سوپرمارکت ها دنبال مشتریانی هستند که نمی دانند دقیقا چه می خواهند.
همچنین از دور ریختن هر باقیمانده غذایی که می توانید با وعده بعدی ترکیب یا فریز کنید خودداری کنید.

جای دیگر خرید کنید
به فروشگاه های نانوایی، ماهی فروشی و... که در سر راهتان هستند نیز سر بزنید شاید قیمت های مناسب تری داشته باشند. با این کار هزینه زمانی هم پایین تر می آید.

خرید موادغذایی هر فصل
خرید توت فرنگی در زمستان هزینه بیشتری دارد. همیشه میوه ها و سبزی های هر فصل را تهیه کنید؛ هم ارزان تر است هم از محصولات محلی حمایت می کند.

ورود و خروج سریع
فروشگاه ها به عمد اشتباه طراحی شده اند تا شما در راهروها گم شوید و قفسه های گران قیمت را هم سر بزنید. همچنین مواد موردنیازتان را در مکان های مختلف می گذارند تا مجبور به رفت و آمد در راهروهای مختلف باشید. سعی کنید کودکانتان را در خانه بگذارید چون بسیاری از اقلام فروشگاه ها طوری طراحی شده اند که آنها جذب شوند.

سیر به خرید بروید
وقتی گرسنه به خرید می روید سخت است مقابل خرید بیشتر مقاومت کنید. همیشه کنار بخش صندوق، شکلات ها و شیرینی هایی قرار داده اند تا مقاومت شما را در مقابل خرید آنها پایین آورند و چون زمان زیادی را در آن قسمت باید منتظر بمانید مقاومت غیرممکن می شود.

خرید آنلاین
خرید آنلاین ایده خوبی است که هم از احتمال خرید اضافه می کاهد و هم در وقت صرفه جویی می کند. حتی الامکان مقایسه قیمت نیز به طور آنلاین وجود دارد. البته این شیوه هنوز خیلی در ایران برای خرید مواد غذایی جا نیفتاده و به جای آن خرید تلفنی را داریم که بدترین نوع خرید است چون شما امکان مقایسه اجناس را باهم ندارید در حالی که بیشترین هزینه را می کنید.

مارک نخرید
از خرید اجناس مارک که برند تجاری گران قیمت هستند خودداری و سعی کنید اجناسی را بیابید که حتی اگر بسته بندی خوبی ندارند کیفیت نسبتا خوب و قاعدتا قیمت مناسب تری هم دارند.
استفاده از بن های کالا نیز ایده خوبی برای کاهش هزینه هاست به شرط اینکه بدانید چه می خواهید و اجناس پیشنهادی چه کیفیتی دارند.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : zendeghimosbat.irمطالب پیشنهادی :
رهنمودهایی مهم برای پس انداز کردن پول!
استراتژی خرید لوازم برقی(خرید کم هزینه)
با درآمد کم چگونه ثروتمند شویم؟
ایده هایی کم هزینه برای مدرن کردن خانه با رنگهای سیاه و سفید!
چگونه پول کمتری را برای خرید خرج کنیم؟