مرد جوانی كه مهريه‌ همسرش را 350 هزار شاخه گل رز تعيين كرده بود، وقتی متوجه شد او با مراجعه به دادگاه خانواده مهريه‌اش را به اجرا گذاشته، مدعی شد حاضر نيست هزينه گل‌ها را بپردازد و از قاضی خواست وی را به زندان بفرستد.

 

این مرد جوان كه دوشنبه گذشته به دادگاه خانواده احضار شده بود تا مهریه‌ همسرش را پرداخت كند، وقتی مقابل قاضی صداقتی -رئیس شعبه 262- قرار گرفت در تشریح ماجرا گفت: من و همسرم 5 سال قبل با هم ازدواج كردیم و در آن زمان او بر خلاف مخالفت‌های خانواده‌اش، مهریه‌اش را 350 هزار شاخه گل رز تعیین كرد.

وی ادامه داد: من كه به همسرم علاقه داشتم با این شرط موافقت كردم و به این ترتیب زندگی مشتركمان را آغاز كردیم، اما بعد از مدتی متوجه شدم همسرم به‌شدت تحت‌تأثیر حرف‌های خانواده‌اش قرار دارد و دخالت‌های آنها باعث شروع اختلافات ما شد.

این دخالت‌ها تا جایی پیش رفت كه همسرم تصمیم گرفت با مراجعه به دادگاه مهریه‌اش را به اجرا بگذارد و من با وجود اینكه قادر به پرداخت این مهریه هستم، حاضر نیستم آن را پرداخت كنم و حاضرم به خاطر این موضوع به زندان بروم.

در حالی كه مرد جوان مدعی بود همسرش را دوست دارد و حاضر نیست اجازه دهد زندگی‌شان از هم بپاشد، زن جوان نیز در ادامه جلسه دادگاه به قاضی گفت: آقای قاضی، این ازدواج از ابتدا درست نبود، چرا كه خانواده همسرم بسیار ثروتمند هستند و به خاطر اینكه من از یك خانواده متوسط هستم بارها مرا سرزنش كرده‌اند.

به همین دلیل است كه دیگر تحمل زندگی با او را ندارم و می‌خواهم از وی جدا شوم.

 

بعد از اظهارات زن جوان، از آنجا كه وی به خواسته خود مبنی بر دریافت مهریه اصرار داشت، قاضی دادگاه همسر وی را كه حاضر نبود این مهریه را پرداخت كند، راهی زندان كرد.
منبع:جام جم آنلاين