مرگ 6 تن بر اسر مصرف الکل
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان از افزایش شمار مسموم‌شدگان در پی مصرف الکل متانول به 348 تن و مرگ شش تن دیگر خبرداد.

دکتر حمید نجم‌الدین در تشریح جزئیات این خبر گفت: برابر آخرین آمار واصله آمار مسموم‌شدگان ناشی از مصرف الکل متانول در سطح شهر رفسنجان به 348 تن رسیده که از این میان 67 تن در بیمارستان علی‌ابن ابیطالب (ع) رفسنجان بستری هستند.

وی با بیان اینکه 75 تن از مسموم‌شدگان در بیمارستان رفسنجان و 109 تن دیگر در شهرهای دیگر دیالیز شده‌اند گفت: این افراد پس از دیالیز و خروج سم از بدنشان از بیمارستان ترخیص شدند.

نجم‌الدین از افزایش شمار کشته‌شدگان مسمومیت با الکل متانول به شش تن خبرداد و گفت: پنج تن در بیمارستان‌ علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان و یک تن نیز در بیمارستان زرند جان خود را از دست دادند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان همچنین از وخامت حال سه تن خبرداد و به ایسنا گفت: روز گذشته حال 9 تن وخیم بود که در حال حاضر با عملیات پزشکی انجام شده سه تن از مسموم‌شدگان با وخامت حال رو برو بوده و در بخش ای سی یو بستری هستند.

وی اظهارات مطرح‌شده پیرامون مسمومیت بیش از 600 تن براثر مصرف الکل متانول را کذب دانست و گفت: با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در سطح شهر شمار زیادی از شهروندان به منظور پیشگیری و این که احتمال می‌دادند، دچار مسمومیت شده باشند به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کردند که البته مسمومیتی در کار نبود.

نجم‌الدین گفت: خوشبختانه از عصر روز گذشته وضعیت در اورژانس رفسنجان سفید و عادی شده و مشکل خاصی گزارش نشده است.


گردآوری گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir
 

مطالب داغ سایر بخش ها:
فرماندار تهران: آرای انتخابات ریاست جمهوری ظرف 7 ساعت شمارش خواهد شد
دفاع ایران از ورود اعضای حزب الله به جنگ سوریه
لغو کامل روابط تجاری اتاوا - تهران
ارسال نامه های حاوی سم ریسین برای شهردار نیویورک
آلمان به هیچ عنوان سلاحی به سوریه ارسال نخواهد کرد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
X