یک مرد پس از 16 ماه شناور بودن در آب های اقیانوس آرام و زندگی بدون هدف در یک جزیره مرجانی نجات یافت.
 مرد مکزیکی مدعی است 16 ماه با یک قایق موتوردار فایبرگلاس در آب های اقیانوس آرام و این جزیره مرجانی سرگردان بوده است. از محل حرکت وی در مکزیک تا این جزیره 12هزار و 500 کیلومتر فاصله است.

به نوشته روز جمعه روزنامه ˈجاکارتا گلوبهˈ، این مرد با موها و ریش بلند روز پنجشنبه در حالی توسط دو مرد محلی منطقه پیدا شد که در کنار قایق خود در صخره های جزیره مرجانی ˈابونˈ بسر می برد.

این مرد که لباس های پاره بر تن داشت ادعا می کند سپتامبر سال 2012 (شهریور 1391) به همراه فرد دیگری از مکزیک به سمت السالوادور حرکت کرده است و همسفرش چند ماه پیش در دریا جان خود را از دست داده است.

این مرد که به زبان اسپانیایی صحبت می کند و خود را ˈخوزه ایوانˈ معرفی کرده است، گفت که طی این مدت گوشت لاک پشت، پرندگان و ماهی به عنوان غذا خورده است.

سه مکزیکی نیز سال 2006 پس از 9 ماه سرگردانی در یک قایق فایبرگلاس کوچک در نزدیکی جزایر مارشال در وسط اقیانوس آرام زنده پیدا شدند.

این افراد نیز از آب باران، ماهی خام و پرندگان دریایی برای غذا استفاده کرده و جان سالم به در بردند.

مارشال مجموعه جزایری عمدتا مرجانی با 181 کیلومتر مربع مساحت در اقیانوس آرام است که بالای خط استوا واقع شده است.

88 درصد نژاد از جمعیت 63 هزار نفری جزایر مارشال را بومیان این جزایر تشکیل می دهند و سفید پوستان نیز شش درصد جمعیت را شامل می شوند.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:irna.ir

مطالب پیشنهادی :
زنی که فقط دو روز فرصت دارد
کار بعید دولت روحانی
عارف به دنبال اجماع اصلاح‌ طلبان
شرط اصلاح طلبان برای حمایت از ناطق
عبور علی مطهری از خط قرمز
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
فردا یلدای تابستانی است فردا یلدای تابستانی است

یک کارشناس نجوم با بیان اینکه فردا طولانی ترین روز سال است، گفت: فردا ۳۱ خرداد ماه، انقلاب تابستانی رخ می دهد که طولانی ترین روز سال است

 
X