با گذشت هشت ماه از تایید حكم دو بار قصاص عاملان قتل كودكان در شهر بهارستان، هنوز زمان اجرای حكم دو مرد جنایتكار در هاله ای از ابهام قرار دارد.
پرونده این جنایت وحشیانه دی ماه سال گذشته با گزارش گم شدن پسر بچه‌ای به نام «امیرمهدی» تشکیل شد.پدر امیرمهدی به پلیس گفت:«شبی که امیر مهدی گم شد برای خرید لوازم کاردستی به همراه پسرم از خانه خارج شدیم.

اول مقوای امیرمهدی را خریدم اما چون خریدهای دیگری هم داشتم و هوا سرد بود به امیرمهدی گفتم خودش به خانه برگردد. حدود نیم ساعت بعد به خانه برگشتم که متوجه شدم پسرم هنوز برنگشته است. به تک تک مغازه‌ها و خانه‌ها و حتی خانه دوستان پسرم هم رفتم اما هیچ کس از او خبر نداشت تا اینکه تصمیم گرفتم ماجرای گم شدن او را به پلیس گزارش بدهم.»

تحقیقات برای پیدا کردن امیر مهدی آغاز شد. در ابتدای تحقیقات همه به دنبال ردی از یک پسر بچه زنده بودند اما با گزارش پیدا شدن جسدی در خرابه‌ای پشت کارخانه بستنی‌سازی در بهارستان روند رسیدگی به این پرونده شکل دیگری گرفت.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که جسد متعلق به امیر مهدی 7 ساله است که به علت اصابت ضربه‌های جسم سخت به سرش جان باخته است. هنوز یک هفته از مرگ امیرمهدی نگذشته بود که خانواده پسر بچه هفت ساله دیگری به نام «امیرعلی» به پلیس رباط کریم مراجعه کردند و مدعی شدند پسرشان ساعتی قبل برای خرید از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته است.

کشف جسد امیرمهدی و گم شدن امیر علی باعث شد تا پلیس باوجود تکذیب اولیه در خصوص ارتباط داشتن گم شدن دو پسربچه نسبت به آن واکنشی دیر هنگام نشان دهد.

سرهنگ ناصر اصلانی فرمانده انتظامی‌غرب استان تهران در تشریح جزئیات دستگیری دو مظنون در این رابطه اعلام کرد:«در این رابطه بیش از ۱۰۰ مظنون شناسایی و برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به اداره پلیس منتقل شدند. بیش از ۱۹ مورد فرضیه در مورد چگونگی قتل کودک اول و مفقودشدن کودک دوم از سوی پلیس مطرح شد که سرانجام شناسایی و کنترل افراد بزهکار و سابقه‌دار برای دستگیری متهم یا متهمان اصلی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

از بین مظنونان دستگیر شده دو نفر به اسامی‌«مرتضی» و «منصور» که دارای سوابق متعددی از جمله آزار و اذیت جنسی نیز بودند مورد توجه پلیس قرار گرفتند،با بررسی علائم و آثار صحنه جرم و آزمایشات تخصصی مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا، ماموران سرنخی علمی‌از حضور این دو متهم در صحنه جنایت به دست آوردند.»

تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه یک هفته پس از کشف جسد امیرمهدی بوی تعفن یک جسد راهنمای کشف قتل کودک گم شده دوم یعنی "امیرعلی" شد. جسد متلاشی‌شده او زیر پل ریل راه‌آهن در دالانی تنگ کشف شد. این در حالی بود که ماموران و اقوام این کودک بار‌ها این محل را مورد جست‌وجو قرار داده بودند اما موفق به کشف جسد نشده بودند.

اصلانی،پس از کشف جسد دوم پرده از راز این جنایات برداشت و گفت:«مرتضی و منصور دو متهم دستگیر شده در این رابطه به قتل کودکان اعتراف کرده و گفتند که به بهانه شکلات و بیسکویت آنها را به قتلگاه می‌کشاندند.

این افراد پس از ربودن کودکان و تجاوز به آن‌ها، آنان را به قتل می‌رساندند.»پس از اعترافات مرتضی و منصور پرونده جنایت آنها پس از صدور و تایید قرار مجرمیت برای رسیدگی به شعبه 113 دادگاه کیفری فرستاده شد.خرداد امسال به این پرونده در یک جلسه غیر علنی به ریاست قاضی همتیار و 4 قاضی مستشار رسیدگی شد.

هر دو متهم باوجود آنکه قبل از ورود به دادگاه ادعا کرده بودند که بیگناه هستند و دستی در این قتل‌ها نداشتند، در جلسه دادگاه به قتل «امیرعلی» و «امیرمهدی» با وارد کردن ضربات تخته سنگ به سر پس از تعرض به آنها اعتراف کردند.شورای قضاوت پس از شنیدن اظهارات متهمان برای صدور حکم وارد شور شدند و برای مرتضی و منصور حکم 2 بار قصاص،یک بار اعدام در ملاءعام،حبس و شلاق را صادر کردند.

با اعتراض دو مرد جنایتكار پرونده برای محاكمه به دیوان عالی كشور فرستاده شد كه پنجم تیر ماه حكم مجازات از سوی دیوان عالی كشور تایید شد.با گذشت هشت ماه از این جنایت اولیای دم خواستار قصاص دو مرد جنایتكار هستند.از سوی دیگر شمارش معكوس برای عاملان جنایت آغاز شده است.این درحالی است كه هنوز سرنوشت دو كودك ناپدید شده دیگر در این منطقه در هاله ای از ابهام قرار دارد.
گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:ghanononline.ir

مطالب پیشنهادی :
ماجرای عجیب و جالب سفر پسر 9 ساله به مشهد
ادای احترام جالب به روحانی + عکس
جزئیات 1.5 تن بدهی طلای بابک زنجانی
نامه‌ ای‌ خواندنی برای بازداشت ریگی‌ +عکس
اعتراضات خشونت بار در ونزوئلا + عکس
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X