رحیم ایزد مهر اظهار کرد: این سگ ولگرد در حاشیه منطقه امیرآباد شهر بوکان باعث گزش 34 نفر شده بود که این امر باعث سلب آسایش مردم خصوصاً کودکان و افراد مسن این منطقه شده بود.
 کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان در آذربایجحان غربی گفت: یک قلاده سگ ولگرد در این شهرستان با گاز گرفتگی، 34نفر را راهی بیمارستان کرد.

رحیم ایزد مهر اظهار کرد: این سگ ولگرد در حاشیه منطقه امیرآباد شهر بوکان باعث گزش 34 نفر شده بود که این امر باعث سلب آسایش مردم خصوصاً کودکان و افراد مسن این منطقه شده بود.

وی گفت: این سگ در صبحگاهان در حاشیه منطقه امیر آباد در مکانی پناهگیری می کرد و هنگامی که رهگذران از جمله کودکان و کهنسالان به آرامی از آنجا حرکت می کردند از پناگاه خارج شده و با حمله بسوی آنها اقدام به گاز گرفتن آنها می کرد .

ایزد مهر با بیان اینکه این سگ افراد را از کمر به پایین مورد حمله و گزش قرار می داد، اظهار داشت: این سگ حوالی صبح در کمین افراد می نشست و بعداز ظهرها نیز به خارج از منطقه امیرآباد رفته و خود را پنهان می کرد.

وی گفت: به تمامی افرادی که مورد حمله و صدمه این سگ شده بودند واکسن ضدهاری تزریق و پس از مداوای سرپایی مرخص شده و هم اکنون حال عمومی آنها رضایت بخش است .

ایزدمهر افزود: برای تلف کردن این سگ 12 نفر در قالب چهار دستگاه خودرو از جمله کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان در آذربایجحان غربی گفت: یک قلاده سگ ولگرد در این شهرستان با گاز گرفتگی، 34نفر را راهی بیمارستان کرد. و دو تیرانداز ماهر بسیج شدند که پس از چند روز موفق شدند.

این کارشناس مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت بوکان افزود: پس از انجام آزمایشات لازم مشخص شد که خوشبختانه این سگ مبتلا به بیماری هاری نمی باشد .

ایزد مهر گفت: با توجه به معضلات و مشکلات ناشی از افزایش تعداد سگ های ولگرد در حاشیه های این شهر برنامه اتلاف سگ های ولگرد در دستور کار قرار گرفت.

ایزد مهربا باین اینکه سگ های ولگرد عامل انتقال بسیاری از بیماری ها از جمله کیست هیداتید، سالک، بروسلوز و مشکلات دیگر در سطح جامعه هستند

افزود: این سگها پس از اتلاف با رعایت موازین بهداشتی معدوم می شوند .

شهر بوکان با داشتن بیش از 117هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.


گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:irna.ir

مطالب پیشنهادی :
زندگی عروس 15 ساله در یك قدمی مرگ
لطفا از حقوق من کم کنید+ عکس
دورهمی در خانه امام + عکس
کاترین روز گذشته ۳ قلو زایید
مسجد جامعی در حال خیاطی + عکس
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X