قتل همسر با سشوار، محاکمه پسر جوان به اتهام قتل مادر و خواهر، نخستین زلزله سال در دشتی و قتل خلبان ایران ایر و همسرش از مهمترین حوادث فروردین سال گذشته بود.
نخستین جنایت تهران در سال 92، یازدهم فروردین امسال، در خیابان وحدت اسلامی‌به کلانتری ۱۱۲ ابوسعید اعلام شد. در بررسی‌های اولیه کارآگاهان مشخص شد زنی ۵۷ ساله به نام اکرم در حالی‌که در گردن و صورتش آثار ضرب و جرح وجود داشته به قتل رسیده است.

همچنین در بررسی محل جنایت معلوم شد در کمد دیواری داخل اتاق خواب فرزندان مقتول نیز تخریب شده است. با آغاز تحقیقات از صحنه جنایت مشخص شد که مقتول به همراه همسر و ۲ فرزندش زندگی می‌کرده است.

کارآگاهان همچنین دریافتند که او از مدت‌ها قبل با شوهر ۶۰ ساله‌اش به نام احمد اختلاف داشته به طوری که چند روز قبل از وقوع قتل به خاطر ضرب و شتم از سوی احمد از او شکایت کرده بود.در ادامه احمد دستگیر و در بازجویی‌ها به قتل همسرش با ضربه‌های سشوار اعتراف کرد.متهم در بازجویی ها گفت: پس از درگیری با همسرم کنترل خود را از دست داده و او را با ضربه های سشوار به قتل رساندم.
 
محاکمه خبر ساز ماه
مهمترین محاکمه فروردین امسال مربوط به پسر جوانی است که برای ازدواج با دختر مورد علاقه اش خواهر و مادرش را به قتل رسانده بود.اوایل دی ماه سال ۹۰ پیمان سراسیمه از خانه‌شان خارج شد و فریاد زد: «کمکم کنید، مادر و خواهرم کشته شده‌اند.» پس از تماس همسایه‌ها با پلیس ملارد کرج ماموران در محل حاضر شدند و مشاهده کردند که زنی میانسال و دختر نوجوانش به نام معصومه به قتل رسیده‌اند.

او در اظهارات اولیه‌اش گفته بود که هنگام وقوع حادثه در خانه نبوده و وقتی که به آنجا برگشته با اجساد آن‌ها رو به رو شده است. اما تحقیقات محلی صورت گرفته از همسایه‌ها چیز دیگری را نشان می‌داد. همسایه‌ها به ماموران گفته بودند که پیمان به عناوین مختلف با مادرش درگیری داشته است.
 
وقتی که پیمان با نتایج تحقیقات رو به رو شد به ناچار لب به اعتراف باز کرد و گفت: «من همیشه با مادرم اختلاف داشتم. مدتی پیش در پی علاقه به دختری، تصمیم به ازدواج گرفتم. اما خانواده‌ام مخالفت می‌کردند. آن روز مثل همیشه با مادر و خواهرم درگیر شدم. مادرم خواست آرام شوم، اما من در اوج عصبانیت ابتدا ضربه‌ای به سر مادرم زدم که بد حال شد و بر زمین افتاد. خواهرم به شدت ترسیده بود و جیغ می‌زد. به سمت مادرم آمد تا او را نجات دهد که او را داخل حمام انداخته و در حمام را قفل کردم. در این هنگام از آشپزخانه چاقویی برداشته و با آن چند ضربه به مادرم زدم. خواهرم به در حمام می‌کوبید تا بیرون بیاید و مادرمان را نجات دهد. در همین موقع در حمام را باز کرده و او را به درون یکی از اتاق‌ها پرت کردم و پس از کتک زدن، با‌همان چاقو ضربه‌هایی به او زدم.»18 فروردین امسال قضات دادگاه پس از محاکمه پسر جنایتکار او را به دو بار قصاص محکوم کردند.
 
نخستین زلزله مرگبار
شامگاه 20 فروردین امسال نخستین زلزله مرگبار سال در منطقه دشتی بوشهر رخ داد. در این زمین لرزه 35 نفر که ۲۲نفر زن و ۱۳ نفر مرد بودند، جان خود را از دست دادند. ۸ نفر از فوت شدگان زیر ۱۰ سال (۴ پسر، ۴ دختر)، ۸ نفر بین ۱۰ تا ۵۰ سال (۷ زن و یک مرد) و ۱۹ نفر بالای ۵۰ سال (۱۱ زن و ۸ مرد) بوده‌اند. روستای «باغان» در این زلزله به صورت ۱۰۰درصد تخریب شده است و ۵۰ روستا نیز تا شعاع ۲۰کیلومتری کانون زلزله قرار داشتند. بیش از 800 نفر هم مجروح شدند.
 
قتل خلبان ایران ایر و همسرش
آخرین خبر مهم این ماه مربوط به کشف راز قتل خلبان ایران ایر و همسرش و دستگیری قاتل بود. شامگاه چهارشنبه، شانزدهم اسفند سال گذشته سکوت شبانه یک ساختمان مسکونی در حوالی میدان پارک واقع در بلوار همیلا با صدای سراسیمه و نگران پسری که می‌گفت: «پدر و مادرم را کشتند.» شکسته شد.  وقتی همسایه‌ها به واحد بی‌سر و صدای همسایه خلبانشان رفتند دیدند که جنازه خونین او و همسرش که به طرز دلخراشی با ضربات چاقو به قتل رسیده بودند در پذیرایی خانه افتاده است.
 
بلافاصله با تماس آنها با پلیس و گزارش واقعه مأموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض در محل حاضر شدند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد که مرد به قتل رسیده منصور شهرکی یکی از خلبان‌های با سابقه شرکت ایران ایر و فرزند نماینده سابق زابل بوده که به همراه همسر وکیلش از سوی قاتل یا قاتلان کشته شده است. نظریه عوامل پزشکی‌قانونی حاضر در محل نشان داد که این زوج حوالی ظهر با وارد شدن ضربات متعدد چاقو از پا در آمده‌اند. 40 روز پس از این جنایت عامل این جنایت دستگیر و در بازجویی‌ها گفت: با انگیزه سرقت خودروی خلبان وارد خانه شان شده و این زوج را با ضربه‌های چاقو کشتم.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com


مطالب پیشنهادی :
شهادت یکی از مرزبانان ربوده شده ایرانی
جنجال سخنرانی هاشمی در کیش
وضعیت آب‌ و هوای تهران، گیلان و مازندران
واژگونی و آتش‌سوزی خودرو سمند
عروس کوچک عارف+ عکس
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X