نیروهای جستجوگر استرالیایی اعلام کردند: دریافت سیگنال‌هایی از هواپیمای مفقود شده مالزی توسط کشتی چینی، سرنخی مهم و دلگرم‌کننده به حساب می‌آید.
بنا بر اعلام مقامات استرالیایی، ردیاب‌های این کشتی چینی ظرف 24 ساعت نخست بررسی ارتعاشات، سیگنال‌هایی را به مدت 90 ثانیه دوباره شناسایی کرد. هرچند تاکنون صحت این اطلاعات تایید نشده است. به دنبال انتشار خبر دریافت این سیگنال‌ها یک هواپیمای استرالیایی برای بررسی‌های بیشتر به منطقه اعزام شد.

همچنین یک کشتی از ناوگان نیروی دریایی انگلیس قرار است به محل اعزام شود تا به کشتی‌های حاضر در جنوب اقیانوس هند ملحق شود. این کشتی‌ به فناوری‌هایی مجهز است که می‌توانند سیگنال‌های منتشر شده توسط دستگاه‌های ضبط کننده اطلاعات در زیر آب را شناسایی کنند.

علاوه بر این تعدادی هواپیمای نظامی همراه با 13 کشتی در حال جستجوی سه منطقه در حدود 2000 کیلومتری شمال غرب شهر «پرت» هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، پرواز MH370‌ حدود چهار هفته پیش با 239 سرنشین در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد. باورها بر این است این هواپیما در جنوب اقیانوس هند دچار سانحه شده هرچند تاکنون بقایایی از آن کشف نشده است.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

مطالب پیشنهادی :
مشایی هم رخ نشان داد!
۳ روز آفتابی برای تهران
تماس یکی از سربازان ربوده شده با خانواده‌اش
روانچی: فعالیت سانتریفوژها متوقف نخواهد شد
نمایندگان: مذاكرات هسته‌ای باید متوقف شود
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X