مرد شیشه ای که فرزند خوانده خود را به قتل رسانده بود ، با رضایت اولیای دم به 10 سال زندان محکوم شد.قضات دیوان عالی کشور پس از بررسی پرونده حکم مجازات مرد جنایتکار را تایید کردند.
 14 دی ماه سال 90 پیكر بی جان پسر سه ساله ای به نام متین به بیمارستانی در جنوب پایتخت منتقل شد. روی سر و صورت این كودك آثار متعدد خون مردگی به چشم می‌خورد و قلبش از تپش ایستاده بود. بررسی‌ها نشان می‌داد ساعت‌ها از مرگ متین گذشته است.

در همین حال زن جوانی كه متین را به بیمارستان برده بود دقایقی بعد از آنجا خارج شد و همین موضوع احتمال قتل پسر سه ساله را تقویت می‌كرد. در چنین شرایطی این ماجرا از طریق ماموران كلانتری 132 نبرد به بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران گزارش و تحقیقات در این خصوص آغاز شد.

 با گذشت چند روز از این ماجرا مادر متین به نام پریسا-30ساله- بازداشت شد تا درباره كشته شدن فرزندش پاسخگو باشد. او اتهام كودك آزاری را انكار كرد و گفت: مدتی قبل شوهرم كه مرد معتادی بود من و فرزندم را رها كرد و من مجبور شدم صیغه مردی به نام محمود شوم. او مرد خوبی بود و از من و پسرم نگهداری می‌كرد. متین دچار نوعی بیماری پوستی بود و مدام بدنش عفونت می‌كرد. چند روز قبل پسرم سرماخورده بود و روز حادثه دچار تشنج شد. من هم او را به بیمارستان رساندم اما پزشكان گفتند پسرم فوت شده است.

 اظهارات این زن در شرایطی بود كه چند نقطه از بدن متین با سیگار سوزانده شده و بیشتر نقاط بدن نحیفش كبود بود. همچنین در كالبدشكافی داخل شكم متین پر از خون‌های لخته شده بود.

 ادامه تحقیقات از این زن كه اعتیاد شدیدی به مواد مخدر داشت نشان داد هنگام وقوع حادثه او در خانه نبوده و شوهر صیغه‌ای‌اش در كنار متین بود. پریسا گفت: آن روز من بیرون از خانه بودم و وقتی برگشتم محمود گفت حال متین خوب نیست. من هم پسرم را به بیمارستان بردم. در چنین شرایطی ماموران به خانه محمود واقع در منطقه اتابك رفتند اما او پیش از حضور ماموران از آنجا گریخته بود.

تحقیقات درباره این مرد كه اعتیاد شدیدی به شیشه داشت نشان داد او بارها به دلیل خرید و فروش مواد مخدر دستگیر شده است. با این حال هیچ ردی از این مرد وجود نداشت. با گذشت چند روز از مرگ متین كارآگاهان آگاهی به اطلاعاتی دست یافتند كه نشان می‌داد محمود چند روز قبل به اتهام فروش مواد مخدر دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برد. به این ترتیب وی به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

  هرچند این مرد ابتدا حاضر نبود اتهام قتل متین را بپذیرد اما در ادامه گفت: زمانی كه مقدار زیادی شیشه مصرف كرده بود متین را به زمین كوبیده و باعث مرگش شده است. او در اعترافاتش گفت: آن روز من شیشه مصرف كرده بودم و متین هم به دلیل بیماری اش بی‌تابی می‌كرد و اعصابم را به هم ریخته بود. صدای گریه اش آزارم می‌داد. به همین دلیل در یك لحظه او را بلند كردم و به زمین كوبیدم. سپس برای اینكه همسر صیغه‌ای‌ام از این ماجرا بویی نبرد او را در رختخوابش گذاشتم و وانمود كردم اتفاقی نیفتاده است.

    به دنبال اعترافات پدرخوانده متین، پرونده با صدور قرار مجرمیت و كیفرخواست علیه او به دادگاه كیفری استان تهران فرستاده شد. اما پیش از آنكه موعد محاكمه این مرد فرا برسد پدر و مادر متین به عنوان اولیای دم در دادسرای امور جنایی حاضر شده و رضایت خود را اعلام كردند. به این ترتیب صبح دیروز این مرد برای بررسی جنبه عمومی‌جرم در دادگاه كیفری استان تهران محاكمه شد.  

 در این جلسه كه به ریاست قاضی حسین اصغرزاده در شعبه 113 برگزار شد ابتدا نماینده دادستان در دفاع از كیفرخواست گفت: بر اساس محتویات پرونده محمود به قتل عمدی متین و كودك آزاری متهم است. صرف نظر از اعلام گذشت اولیای دم، از آنجا كه متهم به صراحت كشتن متین را بر عهده گرفته و پزشكی قانونی نیز سلامت روانی متهم را تایید كرده است خواستار مجازات محمود هستم.

    در ادامه رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به محمود از وی خواست به دفاع از خود بپردازد. او گفت: من اتهام قتل عمدی را قبول ندارم. متین از دست من افتاد و قتل او غیر عمد است. وی ادامه داد: من زن و بچه داشتم كه با پریسا آشنا شدم. شوهرش او را با متین كه آن زمان دوماهه بود رها كرد. من هم پریسا را صیغه كردم. چند روز پیش زن و بچه ام بودم و چند روز هم به خانه‌ای كه برای پریسا گرفته بودم می‌رفتم. متین بیماری پوستی اگزما داشت. بدنش چرك می‌كرد و زخم می‌شد. زخم‌های دردناك و بدبویی داشت و باید این زخم‌ها را شست وشو می‌دادیم. پریسا نمی‌توانست این زخم‌ها را شست وشو دهد و من چند روز یك بار متین را به حمام می‌بردم.

روز حادثه وقتی مثل هر روز متین را به حمام برده بودم او از دستم افتاد و سرش به زمین خورد. آن زمان اتفاقی نیفتاد اما دو روز بعد او تشنج كرد و حالش بد شد. او را به بیمارستان بردیم اما گفتند مرده است. متهم به قتل ادامه داد: من دو سال و هشت ماه از متین و مادرش نگهداری كردم و دلیلی نداشت كه او را بكشم. در این مدت كه با پریسا زندگی می‌كردم همسرم از من جدا شد. با این حال من پریسا و متین را دوست داشتم.

او آزاری به من نمی‌رساند كه بخواهم از روی قصد و عمد او را بكشم. روز حادثه وقتی فهمیدم حالش بد شده اورژانش خبر كردم. در این مدت كه در زندان هستم هر كدام از زندانیان كه از این ماجرا با خبر می‌شود، می‌گوید كه بهتر بود 100 هزار تومان پول می‌دادی و برای بچه گواهی فوت می‌گرفتی و آنقدر به دردسر نمی‌افتادی. متهم در آخرین دفاع از خود گفت: مرگ متین غیر عمدی است و تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف داده شود. به دنبال دفاعیات محمود هیات قضایی شعبه 113 وارد شور شده و متهم را به 10 سال زندان محكوم كردند. حكم مجازات مرد جنایتكار در دیوان عالی كشور تایید شد.گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: ghanononline.ir

مطالب پیشنهادی :
قتل عاقبت مثلث عشقی شد!
ردپای بابک زنجانی در وزارت خارجه
زنگنه:با تجهیزات به میدان مین آمده‌ام
لطفا جانور ترسناک ذهن تان را کنترل کنید!
محبوبیت دوگانه‌سوزها در فاز دوم هدفمندی
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X