این در حالی است که برخی رسانه ها به نقل از یکی از اعضای تیم بین المللی جستجوی پرواز ام.اچ 370 سناریوی جدیدی را نیز مبنی بر فرود هواپیما در یک مکان مطرح کرده اند.
پیشنهاد مالزی برای صدور گواهی مرگ مسافران پرواز ام.اچ 370 با توجه به اینکه تاکنون مدرکی دال بر سقوط این هواپیمای بوئینگ 777 بدست نیامده است با واکنش خانواده این مسافران مواجه شد.مالزی براساس داده های ماهواره ای اینمارست می گوید که این هواپیما به احتمال زیاد در جایی در جنوب اقیانوس هند سقوط کرده است.

این در حالی است که برخی رسانه ها به نقل از یکی از اعضای تیم بین المللی جستجوی پرواز ام.اچ 370 سناریوی جدیدی را نیز مبنی بر فرود هواپیما در یک مکان مطرح کرده اند.

در همین حال عملیات جستجو برای یافتن نشانه ای از این هواپیمای مسافربری که با 239 مسافر و خدمه پرواز 17 اسفند ماه در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد روز گذشته به دلیل شرایط بد آب و هوایی لغو شد.

شبکه خبر آسیا روز چهارشنبه پس از پیشنهاد مالزی برای صدور گواهی مرگ مسافران این پرواز اعلام کرد گروهی از خانواده های مسافران پرواز ام.اچ 370 براین باورند که تا زمانی که مدرک قطعی مبنی بر سقوط هواپیما به بازماندگان ارایه نشود دولت مالزی حق ندارد پرونده آن را بسته، گواهی فوت صادرو پرداخت غرامت کند.

گفته می شود دولت مالزی در نشستی در روز یکشنبه با حضور حمزه زین الدین قائم مقام وزیر امور خارجه مالزی و خانواده مسافران این پرواز خواستار جدول زمانی برای صدور گواهی فوت مسافران پرواز هواپیمایی این کشور شده تا نسبت به پرداخت بیمه و حل وفصل بدهی اقدام کند.

خانواده این مسافران طی 47 روز گذشته بارها دولت و شرکت هواپیمایی مالزی را متهم به عدم پاسخگویی و پنهان کردن اطلاعات کرده اند.

مالزی می گوید داده های ماهواره ای نشان می دهد این هواپیمای بوئینگ در جنوب اقیانوس هند سقوط کرده است اما به رغم روزها جستجو و استفاده از فناوری های مختلف تاکنون سقوط این پرواز اثبات نشده است.

برخی از خویشاوندان مسافران این هواپیما خواهان شواهد محکم در مورد سقوط این پرواز هستند و تاکید دارند مالزی تنها براساس تجزیه و تحلیل داده های شرکت ارتباطات ماهواره ای اینمارست انگلیس متقاعد شده است و شواهد محکمی ارایه نمی کند.

یک نظرسنجی در هفته گذشته نیز نشان می دهد بیش از نیمی از مالزیایی ها براین باورند که دولت حقیقت کامل در مورد پرواز ام.اچ 370 را پنهان کرده است.
گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

مطالب پیشنهادی :
ناگفته های ریحانه درباره روز حادثه از زبان قاضی پرونده
حاشیه‌های تمام نشده سفر اشتون به ایران
در مهمانی همسر روحانی چه گذشت؟
عمل وازکتومی هم دیگر دلبخواه نیست
احمدی نژاد و مشایی در دفتر ولنجک + عکس
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X