فرمانده انتظامی شهرستان زنجان، از مسمومیت 66 زن در یک مراسم عروسی خبر داد و گفت: رعایت نکردن اصول ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز خطر گازگرفتگی را به‌دنبال دارد.

گازگرفتگی 66 نفر در مراسم عروسی

 فرمانده انتظامی شهرستان زنجان، از مسمومیت 66 زن در یک مراسم عروسی خبر داد و گفت: رعایت نکردن اصول ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز خطر گازگرفتگی را به‌دنبال دارد.سرهنگ «ایرج خانی‌پور» گفت: به‌دنبال کسب خبری مبنی بر گازگرفتگی 66 خانم در یک مراسم عروسی در شهر زنجان، مأموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد 66 نفر از مهمانان عروسی دچار گازگرفتگی شده‌اند که 43 نفر آنان به بیمارستان امام حسین(ع)، هفت نفر به بیمارستان ولی‌عصر(عج)، پنج نفر به درمانگاه شهدای گمنام و 11 نفر به بیمارستان موسوی منتقل شده‌اند.

این مقام انتظامی با اشاره به این‌که حال عمومی همه مصدومان رضایت‌بخش است، خاطرنشان کرد: هنگام استفاده از شیرآلات گاز خانگی خود، از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کرده و برای جلوگیری از گازگرفتگی از تهویه و یا باز گذاشتن پنجره برای ورود هوا به داخل منزل استفاده کنند تا شاهد این‌گونه حوادث ناگوار نباشیم.

خانی‌پور ادامه داد: از قرار دادن لوله‌های تبدیل که باعث کاهش قطر لوله بخاری می‌شود، جداً خودداری کرده و قطر لوله بخاری نباید کوچک‌تر از قطر لوله خروجی دستگاه گازسوز باشد و تحت هرشرایطی عمل تهویه هوا را تسهیل کنید و هرگز دریچه‌های کولر را نپوشانید.

وی گفت: از نصب هرگونه وسیله گازسوز در حمام، رخت‌کن، سرویس‌های بهداشتی و محوطه سونا، استخر و جکوزی جداً خودداری و همواره محل اتصال دودکش به‌وسایل گازسوز و محل اتصال دودکش به دیوار را بازرسی و از محکم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.خانی‌پور خاطرنشان کرد: لوله دودکش باید به‌طور کامل به خارج از خانه و در هوای آزاد هدایت شود تا دود حاصل از احتراق وسیله گازسوز را به کلی از محل دور کرده، بنابراین در این زمینه دقت و تدابیر لازم را بیندیشید و از گذاشتن لوله بخاری در ظرف آب جداً خودداری کنید. 

 

منبع: ایسنا

 

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
مادر شیرمحمدعلی: نگذارید خون فرزندم پایمال شود مادر شیرمحمدعلی: نگذارید خون فرزندم پایمال شود

وکیل خانواده علیرضا شیرمحمدعلی تأکید کرد: مادر موکلم از رئیس جدید قوه قضائیه درخواست دارد تا نگذارد خون فرزندش پایمال شود

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X