متهم تحت تعقیب در ۸ استان را شناسایی کنید
رییس پلیس آگاهی استان البرز با انتشار تصویر بدون پوشش یک جاعل و کلاهبردار که از طریق درج آگهی در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری کرده است، از مردم خواست چنانچه توسط این شخص مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، برای پیگیری پرونده خود به پلیس آگاهی شهرستان فردیس مراجعه کنند

کلاهبرداری از طریق درج آگهی در فضای مجازی

سرهنگ محمد نادربیگی رییس پلیس آگاهی استان البرز اظهار کرد: طبق گزارش‌ها چندی پیش فردی مقداری طلا در سایت تبلیغاتی آگهی می‌کند که با وی تماس می‌گیرند و اقدام به خرید طلایش می‌کنند و یک فقره چک به تاریخ روز ارائه می‌کنند اما فروشنده پس از مراجعه به بانک با مسدود بودن چک با دستور قضایی و عدم تطبیق امضا مواجه می‌شود و موضوع را به مراجع قضایی اطلاع می‌دهد.

سرهنگ محمد نادربیگی ادامه داد: با توجه به اهمیت پرونده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت و با اقدامات اطلاعاتی، کارآگاهان متهم را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را درشهر فردیس دستگیر و به پلیس آگاهی این شهرستان منتقل کردند.

وی گفت: متهم در ابتدا منکر هرگونه جرم شد اما با توجه به مستندات ارائه‌شده توسط پلیس، به جرم خود اعتراف کرد و اذعان داشت که با عناوین وکیل پایه یک، دادیار و مدیر دفاتر شورای حل اختلاف و پروانه کسب با رسته‌های شغلی مختلف به دفعات متعدد اقدام به کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ نادربیگی گفت: در بازرسی و اعترافات متهم، یک دستگاه خودرو اپتیما کرایه‌ای، یک فقره دسته چک ۲۵۰ برگی سرقتی، ۴۴ برگ چک سفید و تعداد زیادی مهر جعلی حوزه قضایی کشف شد.

401042906.jpg

رییس آگاهی البرز در خصوص شیوه و شگرد سرقت‌های متهم گفت: این فرد با بررسی آگهی‌های فروش طلای درج‌شده در سایت های مختلف، اقدام به شناسایی سوژه می‌کرد و پس از تماس با آگهی‌دهنده، خود را با عناوین مختلف دولتی و قضایی معرفی می‌کرد و پس از قرار، با ظاهری موجه و با خودرویی گرانقیمت در محل حاضر می‌شد و بعد از وزن کردن طلا در یکی از مغازه های جواهرفروشی اطراف محل قرار و اطلاع از قیمت خرید، پس از توافق، به بهانه‌های مختلف از جمله اینکه طلای آگهی‌شده شباهت زیادی با طلای مفقودشده یکی از اقوام دارد، برای جلب اعتماد فروشنده، با او به بانک مراجعه می‌کرد و در شعبه اقدام به صدور چک مسروقه به مبلغ توافقی و تحویل آن به فروشنده می‌کرد و در فرصتی مناسب تا وقت نوبت فروشنده طلا، همراه طلا از بانک متواری می‌شد.

به گفته سرهنگ محمد نادربیگی، فرد دستگیرشده دارای سوابق کیفری با اتهام کلاهبرداری و جعل عنوان است و تحت تعقیب استان های قم، خراسان رضوی، البرز، تهران، فارس، هرمزگان، اصفهان و سمنان بوده و طلاهای خریداری‌شده را با فاکتورهای دریافتی از مالباختگان به صورت تک به فروش رسانده است.

این مقام انتظامی استان البرز گفت: تاکنون ۵۰ شاکی در این خصوص با هویت های مشخص شناسایی و پس از دعوت به پلیس آگاهی و شناسایی متهم به دادسرا معرفی شده‌اند.

سرهنگ نادربیگی افزود: با دستور بازپرس شعبه ۷ دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس، تصویر بدون پوشش این فرد در رسانه ها منتشر می شود تا چنانچه شهروندان ازسوی این متهم مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، برای پیگیری پرونده خود به پلیس آگاهی شهرستان فردیس واقع در شهر فردیس، خیابان اهری- جنب ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان فردیس مراجعه کنند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: hamshahrionline.ir