تیرباران وحشتناک محیط بان خبرساز مقابل دادگاه
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: محیط بان برومند نجفی که اخیرا به اعدام محکوم شده بود و پرونده او در جریان اعاده دادرسی قرار داشت و امیدوار به شکسته شدن رای دادگاه بودیم، توسط پدر مقتول پرونده خود در مقابل مجتمع قضایی کرمانشاه با اسلحه کلاشینکف تیرباران شد.

پدر مقتول او را مقابل مجتمع قضایی کرمانشاه تیرباران کرد


صبح امروز محیط بان برومند نجفی که پیش از این با اتهام قتل یک شکارچی به اعدام محکوم شده بود، در جریان برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اعاده دادرسی پرونده، توسط پدر فرد مقتول (فلاحی) و در مقابله مجتمع قضایی کرمانشاه به قتل رسید.

سرهنگ جمشید محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور ضمن تایید این خبر عنوان کرد: متاسفانه با وجود تلاش های زیادی که در یک سال گذشته برای شکسته شدن رای اعدام محیط بان برومند نجفی انجام داده بودیم و با وجود این که پرونده به مرحله اعاده دادرسی رسیده بود و بسیار امیدوار بودیم که این رای شکسته شود، اما صبح امروز پدر فرد مقتول

محیط بان برومند نجفی در جریان برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اعاده دادرسی پرونده‌،توسط پدر فرد مقتول،در مقابل مجتمع قضایی کرمانشاه تیرباران شد و با 12 تا 15 تیر، جانباخت.

محیط بان برومند نجفی مرداد سال 99 در جریان یک درگیری با شکارچیان ناچار به شلیک به یک شکارچی غیرمجاز به نام فلاحی شد. ماجرا از این قرار است که در آن زمان یکی از مخبران یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه با مشاهده چهار شکارچی غیرمجاز که با خودروی آفرود وارد منطقه حفاظت شده بیستون کرمانشاه شده بودند و به گفته این مخبر، اقدام به شکار کرده بودند، موضوع را به پاسگاه محیط بانی مستقر در منطقه اطلاع می دهد.

بعد از آن هم پنج نفر از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست کرمانشاه برای بررسی مساله خود را به خودروی شکارچیان می رسانند و در درگیری میان نیروهای محیط بانی و شکارچیان، ضمن اصابت تعدادی تیر به خودروی شکارچیان، یک نفر از آنها با گلوله محیط بان نجفی زخمی می شود و در ادامه جان خود را از دست می دهد.  

بعد هم سه شکارچی دیگر اقدام به فرار از صحنه می کنند. در چنین شرایطی محیط بان ها فرصت بازرسی خودروی شکارچیان را پیدا نمی کنند و بنابراین لاشه یا اسلحه ای از آنها ضبط نمی شود، اما آن طور که چهار محیط بان دیگر حاضر در صحنه در دادگاه شهادت داده اند، سه شکارچی دیگر اسلحه و کوله پشتی مخصوص شکار همراه خود داشتند و وارد منطقه حفاظت شده بیستون شده بودند.

ولی با توجه به فوت یک شکارچی در این حادثه، متاسفانه پرونده ورود شکارچیان به منطقه حفاظت شده و اقدام آنها به شکار پیگیری نشده و پرونده ای علیه محیط بان نجفی تشکیل شده است که در آن شکارچیان و محیط بانان حاضر در صحنه، حکم شاهد را داشتند و اکنون هم رای قصاص علیه محیط بان نجفی صادر شده است.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: rokna.net