قتل فجیع شوهر و فرزند برای جلوگیری از مهاجرت
زن جوان که متهم است برای ممانعت از مهاجرت همسرش به خارج، با طرح نقشه‌ای هولناک وی را به قتل رسانده در حالی در شعبه دوازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد که اولیای دم با طرح شکایتی تازه مدعی هستند عروس‌شان چندماه قبل از قتل شوهرش، دخترش را نیز به قتل رسانده است.

 او متهم است با قرص برنج دست به جنایت زده است


تیر سال ۹۷ زن جوانی دختر ۱۳ ساله‌اش را به بیمارستان رساند و مدعی شد او مسموم شده است. وی که شرایط جسمی خوبی نداشت، به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد اما شست و شوی معده بیمار هم کارساز نشد و به دلیل شدت مسمومیت جان باخت.

از آن جا که پزشکان فوت او و ماده سمی داخل بدن را مشکوک دانستند، پلیس در جریان قرار گرفت و جسد دختر نوجوان برای تشخیص علت تامه مرگ با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

مادر این دختر در تحقیقات به مأموران گفت: دخترم چند قارچ نشسته خورد و ساعاتی بعد هم گفت که در ناحیه شکمش درد دارد و من هم بلافاصله او را به بیمارستان رساندم.در ادامه کارشناسان پزشکی قانونی پس از معاینات لازم در گزارشی اعلام کردند: دختر نوجوان بر اثر مصرف قرص برنج و مسمومیت ناشی از آن فوت کرده است، هرچند پرونده وی باعنوان خودکشی مختومه شد.چند ماه پس از مختومه شدن این پرونده، پدر او نیز با علایم مسمومیت به بیمارستان منتقل شد و درست مانند دخترش ساعاتی بعد در بخش مراقبت‌های ویژه جان سپرد.

جسد او نیز پس از مرگ با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و کارشناسان دوباره اعلام کردند که مرد جوان بر اثر مصرف قرص برنج جان باخته است.همین موضوع باعث شد مأموران پلیس به این نتیجه برسند که مرگ دختر و پدر مشکوک است و ارتباطی بین آن ها وجود دارد. از این رو مادر خانواده بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

وی که در ابتدا سعی داشت خود را در این دو مرگ بی تقصیر نشان دهد، وقتی در برابر مستندات مأموران قرار گرفت، ناچار به اعتراف شد و اظهار کرد: یک سال قبل شوهرم تصمیم گرفت که خانوادگی از ایران مهاجرت کنیم، در ابتدا فکر می‌کردم موضوع جدی نیست اما چند ماه بعد متوجه شدم در حال انجام کارهایش است و قرار است به زودی بلیت سفر بگیرد.

من علاقه‌ای به مهاجرت نداشتم و با او مخالفت کردم اما وی در تصمیمش جدی بود، به همین دلیل فکر کردم چگونه می‌توانم مانع مهاجرت‌مان شوم که به قرص برنج رسیدم. فکر کردم اگر او قرص را مصرف کند، بیمار می‌شود و تا مدتی نمی‌تواند از جا بلند شود اما فکر نمی‌کردم شوهرم بمیرد .

در ادامه تحقیقات، پلیس دریافت این زن با پسر جوانی ارتباط پنهانی دارد بنابراین او نیز دستگیر شد و در بازجویی به مأموران گفت: وقتی با این زن در خیابان آشنا شدم، نمی‌دانستم متأهل است و فرزند نوجوانی دارد. ما تنها ارتباط‌مان صحبت‌های تلفنی بود و اصلا از اختلاف او و همسرش اطلاعی نداشتم، حتی نمی‌دانستم که قرار است مهاجرت کنند و بعد از فوت همسرش از ماجرا آگاه شدم.

پس از پایان تحقیقات و گزارش پلیس، برای زن جوان به اتهام قتل عمد و برای متهم دیگر به اتهام رابطه پنهانی کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

پرونده به دستور مقام قضایی برای تحقیقات بیشتر به دادسرای جنایی تهران برگردانده شد تا مشخص شود این زن تا چه میزانی در مرگ دخترش مقصر بوده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: rona.net