جزئیات درگیری مرزداران سراوان با قاچاقچیان
جانشین مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف ۶۱۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان خبر داد

کشف ۶۱۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان

سرهنگ جواد رفیعی اظهار داشت: مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر و سوداگران مرگ با جدیت در مجموعه مرزبانی استان پیگیری می‌شود و در همین راستا مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و کنترل مستمر نوار مرزی حوزه استحفاظی، مطلع شدند قاچاقچیان قصد دارند مقادیری مواد افیونی را از آن سوی مرزها وارد کشور کنند.

جانشین فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت: مرزداران برای مقابله با این باند قاچاق مواد مخدر پس از شناسایی محل عبور قاچاقچیان به اجرای هدفمند کمین پرداخته و در یک عملیات هدفمند سوداگران مرگ را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشتند.

وی افزود: در این عملیات که با درگیری مسلحانه بین مأموران و قاچاقچیان همراه بود سوداگران مرگ که در مقابل تاکتیک‌های عملیاتی و آتش پرحجم مرزداران توان مقابله نداشتند با استفاده از تاریکی هوا و کوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند و مرزداران این فرماندهی، موفق شدند پس از پاکسازی منطقه، ضمن مهار 10 راس قاطر مقدار 390 کیلوگرم حشیش و 110 کیلوگرم تریاک کشف کنند.

 رفیعی در تشریح خبر دیگری اظهار داشت: مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشراف اطلاعاتی و کنترل مستمر نوار مرزی حوزه استحفاظی، مطلع شدند قاچاقچیان قصد دارند مقادیری مواد افیونی را از آن سوی مرزها وارد کشور کنند.

جانشین فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان افزود: مرزداران هنگ مرزی سراوان با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان در مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان به اجرای گشت‌های پوششی و کمین‌های هدفمند پرداخته و سوداگران مرگ را که در حال انتقال محموله مواد مخدر به کشور بودند مشاهده کردند.

وی ادامه داد: سوداگران مرگ زمانی که خود را در کمین مأموران گرفتار می‌بینند اقدام به تیراندازی به سمت مرزداران کرده که مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن موتورسیکلت و محموله موادمخدر از محل متواری شدند.

رفیعی گفت: مرزداران هنگ مرزی سراوان در این عملیات ضمن توقیف یک دستگاه موتورسکلیت موفق شدند 110 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را کشف کنند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com