بی‌ آبرویی زن تهرانی برای خوش‌گذرانیِ بیشتر!
یک زن تهرانی برای خوشگذرانی همه کاری کرد تا اینکه بی آبرو شود

سرقت طلا در بیمارستان

سردار "علیرضا لطفی" رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: اواخر شهریورماه امسال ماموران حراست بیمارستان امام حسین (ع) به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ خبر دادند که حادثه سرقت در این مرکز درمانی اتفاق افتاده است. وقتی ماموران کلانتری ۱۰۶ نامجو در محل حاضر شدند مشخص شد طلاهای یکی از بیماران که زنی ۳۰ ساله بود سرقت شده است.

او ادامه داد: بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای رسیدگی تخصصی به کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد و شاکی درباره جزئیات بیشتری از ماجرا گفت، روز حادثه برای درمان به بیمارستان امام حسین مراجعه کردم. در اورژانس منتظر بودم که زنی ۵۰ ساله کنارم نشست و درباره مراجعه به بیمارستان حرف زدیم. او خودش را سولماز معرفی کرد و درباره علت مراجعه اش به بیمارستان حرف زد. لحظاتی که گذشت از کیفش یک آب میوه بیرون آورد و به من تعارف کرد. من هم از روی ادب قبول کردم. لحظاتی بعد از این که آب میوه را خوردم ناگهان سرم گیج رفت و بی حال شدم. آن جا بود که با کمک سولماز از اورژانس خارج شدیم و در محوطه ای خلوت در حیاط بیمارستان روی یک صندلی نشستم. بعدا ز آن دیگر چیزی به یاد ندارم تا این که ساعتی بعد چشم باز کردم و متوجه شدم که آن زن من را با آب میوه مسموم بیهوش کرده و ۶۰ میلیون تومان طلایی که همراهم بود را دزدیده و فرار کرده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: کاراگاهان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند که ۱۰ شکایت مشابه به کلانتری های تهران گزارش شده است. بررسی شکایت های مطرح شده نشان داد مشخصاتی که شاکیان از متهم در اختیار پلیس گذاشته بودند با هم مطابقت دارد بنا براین مشخص شد که زن میانسال با پرسه در بیمارستان ها به این شیوه در حال سرقت کردن است که با اقدام های پلیسی چهره وی به دست آمد و از سوی شاکیان هم شناسایی شد.

سردار لطفی گفت: کاراگاهان پلیس با اطلاعاتی که در اختیار داشتند موفق شدند متهم را شناسایی و با هماهنگی های قضائی ۲۸ آبان ماه او را هنگام ورود به یکی از بیمارستان ها بازداشت کنند. کارآگاهان همچنین در بازرسی از کیف متهم آب میوه و خرمای آلوده به داروهای بیهوشی کشف کردند.

رئیس پلس آگاهی تهران بزرگ گفت: سولماز درتحقیقات اولیه اعتراف کرد که در یک سال گذشته ۱۵ فقره سرقت به شیوه بیهوشی انجام داده است. متهم درباره انگیزه اش از سرقت هم گفت به دلیل تامین هزینه زندگی تصمیم گرفته است به این شیوه سرقت کند.

او گفت من برای سرقت به بیمارستان های شلوغ می رفتم و بعد از پرسه، سوژه مورد نظرم را انتخاب می کردم و به بهانه ای با او وارد دوستی می شدم. در فرصت مناسب او را با آب میوه ای که از قبل آن را به داروهای خواب آور آلوده کرده بیهوش و پول و طلاهایشان را سرقت می کردم. اموال سرقت شده را هم به مالخری در شرق تهران می فروختم و با پولش خوشگذرانی می کردم تا این که دستگیر شدم. سردار لطفی تصریح کرد: کارآگاهان بدنبال اظهارات سارق توانستند خریدار اموال مسروقه را در مخفیگاه اش دستگیر کنند که متهم در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کرد.

او گفت: با توجه به زحمات همکارانم در پایگاه سوم که منجر به دستگیری مجرمان شد طی بازرسی از منزل سارق مشخص شد وی هیچ گونه نیاز مالی نداشته و صرفاً به دلیل زیادخواهی و خوشگذرانی سرقت انجام داده است و در بررسی های بیشتر وی دارای یک فقره سابقه کیفری در سال های گذشته به اتهام سرقت بوده است.

این مقام ارشد انتظامی در پایان گفت: تاکنون ۱۰ تن از مال باختگان شناسایی شده است و متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم قرار دارد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: moniban.news