دستگیری کلاهبردار حرفه‌ ای در تهران
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی در تهران که از ۱۲۰ خریدار ملک ۴۷۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد

دستگیری کلاهبرداری که 470 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود

سرهنگ کارآگاه " علی ولیپور گودرزی " رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: با وقوع کلاهبرداری‌های متعدد تحت عنوان پیش فروش آپارتمان از  شهروندان، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، مرد جوانی با شگرد پیش فروش آپارتمان از 120 نفر به مبلغ  470  میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و خانه‌ای به آنها تحویل نداده است.

این مقام  انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت و مخفیگاه متهم را در شمال تهران شناسایی کردند و پی بردند مرد جوان قصد دارد تا دوباره از شهروندان کلاهبرداری کند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهم شدند و او را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند، افزود: متهم پس از انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد پیش فروش ساختمان به شهروندان به ارزش 470  میلیارد ریال  اعتراف کرد و تا کنون  120 مال باخته با مراجعه به پلیس آگاهی وی را شناسایی کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: پایگاه خبری پلیس