بازسازی صحنه قتل زن جوان در جنوب تهران
متهمی که دختر جوانی را در خانه‌ای در خیابان صمدی به قتل رسانده بود، صحنه جنایت را بازسازی کرد؛ متهم به قتل درباره اختلاف خود با مقتوله گفت: هیچ اختلافی با او نداشتم، اتفاقا خیلی عاشق او بودم!

متهم به قتل: عاشق مقتوله بودم!


مرداد ماه امسال رسیدگی به پرونده قتل یک زن جوان در خانه‌ای واقع در خیابان صمدی محله شهرری در دستور کار قاضی مجید باقری صالح؛ بازپرس ویژه قتل، قرار گرفت.

بازپرس جنایی و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی که لحظاتی پس از وقوع جنایت در اتاق مسکونی نزدیک پشت‌بام خانه مورد نظر حضور پیدا کرده بودند با جسد دختر حدودا ۳۲ ساله‌ای مواجه شدند که براثر خفگی به قتل رسیده بود؛ بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد، مقتوله به موادمخدر اعتیاد داشته و شب قبل از حادثه با پسر جوانی قرار ملاقات گذاشته که وی در صحنه جنایت حاضر و تظاهر به داشتن جنون می‌کند.

5912461.jpg


کارآگاهان در گام بعدی، پسر جوان را بازداشت کردند؛ متهم در همان بازجویی‌های اولیه با تظاهر به داشتن بیماری جنون اظهارات ضد و نقیضی را درباره ارتباطش با مقتوله به زبان آورد.

پس از پایان تحقیقات میدانی در صحنه جنایت و دستگیری متهم، کارآگاهان دایره ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ ماموریت پیدا کردند تا با تحقیقات تخصصی و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف خانه موردنظر درباره وقوع این قتل تحقیق کنند همچنین متهم با دستور قضایی برای معاینه سلامت عقل و روان به پزشکی قانونی منتقل شد.

تحقیقات در رابطه با این پرونده ادامه داشت تا اینکه متخصصان پزشکی قانونی پس از معاینات تخصصی اعلام کردند متهم دارای سلامت عقل و روان است و در صحنه جنایت برای گمراه کردن تیم جنایی، تظاهر به بیماری جنون کرده است.

متهم که همچنان منکر جرم خود بود، بالاخره دوازدهم شهریورماه پس از مواجه با شواهد و مدارک موجو به قتل دختر جوان در خانه‌ مورد نظر واقع در خیابان صمدی با انگیزه اختلافات شخصی اعتراف کرد.

5912458.jpg


بازسازی صحنه قتل

بررسی‌ها همچنان ادامه داشت تا اینکه صبح امروز دوشنبه بیستم شهریور ماه، متهم به خانه موردنظر واقع در خیابان صمدی محله شهرری منتقل شد و در حضور بازپرس پرونده ویژه قتل، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی و ماموران تیم تشخیص هویت صحنه جنایت را بازسازی کرد.

گفتگو با متهم

از چه مدتی است که موادمخدر مصرف می‌کنی؟

حدودا 25 سال دارم و پنج سالی می‌شود که قرص‌های روانگردان می‌خورم و هروئین مصرف می‌کنم.

چرا رفتی سمت مواد مخدر؟

وقتی که پدرم فوت کرد، حال روحی نامناسبی پیدا کردم و با پیشنهاد دوستانم موادمخدر کشیدم.

با مقتوله اختلاف داشتی؟

نه اصلا، اتفاقا خیلی عاشق او بودم!

پس چرا او را به قتل رساندی؟

کنترل نداشتم! در یک لحظه مرتکب قتل شدم.

5912460.jpgمقتوله هم موادمخدر مصرف می‌کرد؟

بله شیشه می‌کشید.

از روز جنایت بگو ...

قصد داشتم تا به همراه مقتوله مواد مخدر را ترک کنم اما وقتی موضوع را با او درمیان گذاشتم، قبول نکرد؛ من نیز خیلی عصبانی شدم به همین‌خاطر طناب را دور گردن خود انداختم تا اقدام به خودکشی کنم اما زن جوان با خشونت اجازه این کار را نداد؛ در میان این درگیری کنترل خودم را از دست دادم، طناب را دور گردن مقتوله انداختم و خفه‌اش کردم.

چگونه وارد خانه شدی؟

به صورت مخفیانه به خانه آمدم و مقتوله را ملاقات کردم.

چرا تظاهر کردی که جنون داری؟

قصد داشتم تا تیم جنایی را گمراه کنم که موفق نشدم البته ناگفته نماند بخاطر قرص‌هایی که مصرف می‌کنم گاهی اوقات کنترل خود را از دست می‌دهم.

پشیمانی؟

بله خیلی، من کسی را که دوست داشتم، به قتل رساندم؛ از اولیای دم تقضا دارم که من را ببخشند؛ اشتباه کردم و شرمنده هستم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com