جزئیات حادثه تروریستی در تبریز
معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی جزئیات دستگیری عامل انتحاری که قصد کشته سازی در بین مردم و پلیس را در تبریز داشت، تشریح کرد

جزئیات دستگیری عامل انتحاری که قصد کشته سازی در بین مردم و پلیس را در تبریز داشت

سرهنگ هاشم شعفی در تشریح این خبر گفت: در ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ همزمان با فراخوان های گسترده عناصر ضدانقلاب مبنی بر تجمع و ایجاد ناامنی در کشور یکی از عوامل وابسته به جریانات ضد انقلاب که قصد عملیات انتحاری با هدف کشته سازی در بین مردم و پلیس در سطح شهر تبریز را داشت با هوشیاری ماموران اطلاعاتی و یگان ویژه دستگیر شد.

وی افزود: این فرد که با برنامه ریزی قبلی نسبت به تهیه تعداد کپسول ۱۱ کیلویی و پنج کیلویی و دستکاری آنها و مخدوش نمودن پلاک خودرو با نقشه قبلی قصد ایجاد ناامنی در میدان نماز تبریز را داشت که با دعای خیر مردم حزب الله و شهیدپرور و با عنایات خداوند منان و با هوشیاری عوامل موجود در میدان دشمن به اهداف خود نرسید و در این ماموریت خود ناکام ماندند و یکی از هدف‌های اصلی آنها در کشته‌سازی خنثی شد.

سرهنگ شعفی با بیان این که از این فرد تعداد چهار عددکپسول گاز ۱۱ کیلویی و یک عدد کپسول گاز پنج کیلویی آماده انفجار کشف و ضبط شد، افزود: تحقیقات نکمیلی از متهم در حال انجام است.

معاون اجتماعی استان در پایان از شهروندان خواست؛ در صورت اطلاع از این گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir