نماینده منطقه کردستان عراق در تهران با تاکید بر این‌که حال جلال طالبانی رو به بهبود است از انتقال وی به آلمان برای ادامه درمان خبر داد.


ناظم دباغ در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: قرار است روز پنج‌شنبه رییس‌جمهور عراق با همراهی تیم پزشکی خود برای ادامه درمان به آلمان منتقل شود.

نماینده اتحادیه میهنی کردستان عراق در تهران که برای جویا شدن از حال جلال طالبانی در بغداد به سر می‌برد درباره سفر یک تیم پزشکی ایران به عراق برای مداوای طالبانی اظهار کرد: تیمی هفت نفره متشکل از پزشکان فوق تخصص بیماری‌های مغزی به پیشنهاد ایران روز چهارشنبه به بغداد سفر کردند و با تیم پزشکی رییس‌جمهور عراق دیدار و مشورت کردند. آن‌ها هم‌چنین حال عمومی جلال طالبانی را بررسی و از وی عیادت کردند و پس از آن‌که اطمینان یافتند نیاز به حضورشان نیست عراق را ترک کردند.

عصر روز دوشنبه هفته جاری جلال طالبانی به دلیل سکته مغزی به کما رفت. وی در بیمارستانی در بغداد بستری شد. با وجود اخبار ضد و نقیضی که درباره مرگ جلال طالبانی روز سه‌شنبه منتشر شد پزشکان وی اعلام کردند که وضعیت وی تثبیت شده و رو به بهبودی است.

در این رابطه برزان شیخ عثمان، مدیر اطلاع‌رسانی دفتر جلال طالبانی، رییس جمهوری عراق روز چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت: طالبانی تحت مداواست و به درمان پاسخ مثبت داده است و حال وی هر لحظه بهتر می‌شود.

برزان شیخ عثمان گفت: وضعیت سلامتی طالبانی رو به بهبود است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna,.ir


مطالب داغ سایر بخش ها:
درگیریها در جنوب و شرق دمشق شدیدتر شد
جزئیات تعطیلی واحد دبی دانشگاه شهیدبهشتی
دستگیری افرادی که در نوسانات ارز نقش داشتند
باورمان نمی‌شد که مهدی هاشمی را اینگونه آزاد کنند
حجم خرید یلدایی مردم كاهش می یابد
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X